W ubiegłą sobotę Chocianowski Klub Karate Sento-Kan po raz kolejny wziął udział w zdalnych konsultacjach treningowych w ramach programu PZKT "Sportowe Talenty". Tym razem trenerami byli sensei Maria Sowa i sensei Michał Sowa.

Młodzi karatecy mieli okazję spotkać się z kolejnymi trenerami, tym razem z doktorantką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, sensei Marią Sową, aktualną brązową medalistką mistrzostw świata w karate Fudokan w kata oraz multi medalistką mistrzostw Polski w kata, a także z sensei Michałem Sową, aktualnym mistrzem świata i Europy w fuku-go i kumite drużynowym, wielokrotnym Mistrzem Polski w kata, kumite i fuku-go.

- Sportowe Talenty trwają od marca, a w sierpniu zaplanowane jest zgrupowanie dla sportowych talentów i będą wybierane dzieci na Puchar Polski - dopowiada sensei Chocianowskiego Klubu Karate Sento – Kan Wiesław Olewicz.
Na jednym z portali społecznościowych klubu można zaobserwować treningi na świeżym powietrzu, a dodatkowe spotkania on-line wpisały się na stałe w harmonogram ćwiczeń. Pomimo pandemii zawodnicy się nie poddają i trenują na wszystkie możliwe sposoby.

- Trenujemy dwa razy w tygodniu we wtorki na orliku, a w czwartki na stadionie sportowym – dodaje trener Wiesław Olewicz.
"Sportowy Talent" to program Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wspierający najaktywniejszych polskich karateków w wieku do lat 13.
[KN]