Nowy rok przywitał naszą gminę zmianami kadrowymi. Na początku ubiegłego tygodnia informowaliśmy o zmianie na stanowisku dyrektora Biblioteki Publicznej. Dziś dotarła do nas informacja o zmianie na stanowisku szefa innej chocianowskiej jednostki organizacyjnej.

O tym, że nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej został Kamil Lis pisaliśmy w naszym artykule: "Nowy dyrektor na trudne czasy". Teraz przyszedł czas także na zmiany w innej jednostce organizacyjnej gminy.

- Na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego Sp. z o.o. Martę Burzyńską zastąpi Marcin Falkiewicz - poinformował Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Burmistrz pokłada w Panu Falkiewiczu duże nadzieje. Nowy prezes pochodzi z Chocianowa, ma doświadczenie w pracy w samorządzie, a także niezwykle istotne doświadczenie zdobyte na stanowisku kierowniczym w spółce skarbu państwa i wykształcenie zdobyte na Uczelni Łazarskiego w Warszawie - wymienia Wan.
Przed chocianowianinem stoją bardzo ambitne zadania. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów nowy prezes podejmie się doprowadzenia wody i kanalizacji do tworzonego Dolnośląskiego Centrum Sportu i Rekreacji, tj. dawnych basenów i ulicy spacerowej w Chocianowie, a także m.in. modernizacji przepompowni w Pogorzeliskach.

Zmiana spowodowana szukaniem oszczędności

Jakie przesłanki stoją za taką zmianą? Jak się dowiedzieliśmy, zmiany w PWK mają spowodować spore oszczędności. Nowy prezes ma zarabiać o blisko 2 tysiące złotych mniej niż Burzyńska, co jest zapowiedzią Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego w ramach walki Programu Naprawy Skutków Epidemii.

- Pani prezes wywiązała się z inwestycji wody w Rakowie, za co serdecznie dziękujemy. Nadchodzą jednak trudne czasy i konieczne są oszczędności - komentuje decyzję Krystian Wan z tutejszego magistratu. - Życzymy Pani Prezes sukcesów zawodowych - dodaje Wan.
Doświadczenie Marcina Falkiewicza cieszy się dużym zaufaniem włodarza naszej gminy, co nie dziwi, bowiem dotychczas było skutecznie wykorzystane w zarządzaniu zespołem w jednej ze spółek skarbu państwa. Już w 2018 roku Tomasz Kulczyński poparł chocianowianina jako kandydata do Rady Miejskiej w Chocianowie.

- To kolejny raz, gdy burmistrz umiejętnie korzysta z doświadczonych fachowców dbając jednocześnie o gminne pieniądze - konstatuje Krystian Wan.
Falkiewicz ma sprawdzić się na stanowisku szefa PWK. Dowiedzieliśmy się także, że to nie będą jedyne zadania przewidziane dla nowego prezesa. Nieoficjalnie mówi się także o powierzeniu mu ważnej społecznej funkcji w magistracie, którą ma pełnić bezpłatnie, co będzie kolejną oszczędnością dla chocianowskiego budżetu. Do tego tematu z pewnością powrócimy.
[KN]