Kolejny weekend boiskowych zmagań w gminie Chocianów za nami. Jak radziły sobie nasze drużyny? Zapraszamy na podsumowanie.

Zaczynamy od występującej w lidze okręgowej Stali Chocianów, która w Koskowicach mierzyła się z miejscowymi Błękitnymi. Spotkanie sąsiadów z tabeli od początku do końca było zacięte i wyrównane. Ostatecznie obie drużyny strzeliły po jednej bramce i muszą zadowolić się remisem.

Dobra dyspozycja drużyn B-klasy

W tej kolejce nie powiodło się zawodnikom Relaksu Szklary Dolne, których podejmowali na swoim boisku piłkarze LZS Ostaszów. Ekipa ze Szklar Dolnych zmagała się z wąską kadrą, gdyż na spotkanie mieli do dyspozycji jedynie 15 zawodników. Jak sami jednak twierdzą, to był dobry, zacięty mecz.

- Mecz był bardzo zacięty, obfitował w wiele dogodnych sytuacji z obu stron - wygrała dziś drużyna, która miała nieco więcej szczęścia ale przede wszystkim była celniejsza o dwa strzały. Niestety to nie my a gospodarze zapisują dziś 3 pkt na swoje konto. Brawa dla każdego zawodnika, który dziś wybiegł na murawę - mecz był na prawdę bardzo dobry i ciekawy - czytamy na facebookowym fanpage'u Relaksu.
Bez problemu na wyjeździe z KS Kłobuczyn poradziła sobie druga drużyna Stali Chocianów, wygrywając 7:0. Z kolei Arka Trzebnice potwierdziła wysoką dyspozycje z początku sezonu. Arkowcy udali się do Suchej Górnej i wygrali z tamtejszym Kuprytem 02 - 2:0. W tej kolejce byliśmy także świadkami gminnych derbów. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Victorii Parchów i Kryształu Chocianowiec. Dość jednostronne starcie zakończyło się wygraną parchowian 4:1.

Na weekend po kolejne punkty

Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne zmagania. Obecnie siódma w tabeli Stal Chocianów w niedzielę, 10 września o godzinie 11:00 na własnym boisku podejmie piłkarzy jedenastego w tabeli Dragona Jaczów. W tym samym terminie Kryształ Chocianowiec będzie podejmował u siebie GLKS Gaworzyce, a na boisku w Szklarach Dolnych Relaks podejmie KS Kłobuczyn.

3 godziny później, tj. o godzinie 14:00 Stal II Chocianów podejmie drużynę z Suchej Górnej, a o godzinie 15:00 Arka Trzebnice zmierzy się z LZS Koźlice. W ten weekend pauzować będzie Victoria Parchów. Zapraszamy na tutejsze boiska, aby wspierać drużyny z naszej gminy gorącym dopingiem.