Jutrzejszą Mszą Świętą Chocianowianie rozpoczną świętowanie Triduum Paschalnego. Przez 5 kolejnych dni na żywo transmitowane będą nabożeństwa odprawiane w tutejszych świątyniach z okazji Świąt Wielkanocnych.

Za profesjonalne transmisje na żywo odpowiedzialna będzie chocianowska telewizja internetowa CHOCIANOW TV, która religijne wydarzenia z Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nada w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godzinie 18:00.

W kolejnych dniach wierni również mogą spodziewać się możliwości udziału w nabożeństwach za pośrednictwem Internetu. Zaplanowano je na sobotę, niedzielę i poniedziałek w Kościele Świętego Józefa w Chocianowie. Nabożeństwo sobotnie rozpocznie się o godzinie 20:00, zaś niedzielne i poniedziałkowe o godzinie 11:30.

Dotychczasowe nabożeństwa transmitowane na żywo cieszyły się ogromną popularnością. Niedzielne Msze Święte nadawane 29 marca5 kwietnia odtworzone zostały dotychczas łącznie blisko 2,6 tysiąca razy. Podczas transmisji na żywo za każdym razem w jednym czasie zbierały ponad 300 wyświetleń z urządzeń użytkowników (w piku oglądalności za pierwszym razem było to 320 osób, za drugim 346 osób).
[KN]