Dziś mija równo 50 lat odkąd powołana do życia została nasza gmina. To właśnie tego dnia jej siedziba została przeniesiona z Trzebnic do Chocianowa, co spowodowało zmianę nazwy ówczesnej jednostki administracyjnej. Tego dnia przyłączono do Gminy Chocianów również wsie Jabłonów, Nową Wieś Lubińską, Parchów i Pogorzeliska z Gminy Polkowice, zaś wyłączono wsie Bukowna i Lisiec włączając je do gminy Lubin.

To właśnie dzisiaj, w sobotę, 9 grudnia 2023 mija 50 lat odkąd decyzją administracyjną zniesiona została gmina Trzebnice. Wówczas, choć z mocą wsteczną, od 4 października 1973 roku siedziba gminy została przeniesiona do Chocianowa. To na tę okoliczność podjęto niedawno uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2024 Rokiem obchodów Jubileuszu 50-lecia utworzenia Gminy Chocianów jednogłośnie podjęli radni tutejszej Rady Miejskiej.

- To właśnie dzisiaj, 50 lat temu podjęta została decyzja o powołaniu do życia Gminy Chocianów. Przygotowujemy dla Państwa cały repertuar wydarzeń sportowych, kulturalnych i artystycznych, które przez cały najbliższy rok naszego wspólnego świętowania będą przyciągać Państwa uwagę i mam nadzieję spotkają się z uznaniem i zaangażowaniem - zachęca Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Jestem przekonany, że wspólnie będziemy celebrować 50-lecie istnienia Gminy Chocianów przez cały 2024 rok - dodaje włodarz Gminy Chocianów.
Już teraz zachęcamy do śledzenia naszych najnowszych doniesień, w których będziemy na bieżąco informować o zbliżających się wydarzeniach. My z kolei przygotowaliśmy dla Państwa zmianę graficzną naszego portalu. Nowe logo wpisuje się właśnie w obchody 50-lecia. Bądźmy razem!