Chocianowska pływalnia nową ofertą dla każdego zaprasza do wody pod hasłem aktywnej jesieni. Jednak, aby wziąć udział w zajęciach nie trzeba czekać do kalendarzowego rozpoczęcia nowej pory roku. Postanowiliśmy sprawdzić, co dokładnie mieszkańcy naszej gminy znajdą na Delfinku.

Aktywność fizyczna jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Bez względu na wiek, ruch jest niezbędny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Z kolei wysiłek fizyczny to dotlenienie organizmu, wspaniałe endorfiny oraz kontakt z drugim człowiekiem.

- Aby przeszkodą w osiągnięciu tych trzech celów nie była zła pogoda - mamy rozwiązanie idealne - odwiedź nas na krytej pływalni Dolnośląskiego Delfinka. Gimnastyka w wodzie to najbezpieczniejsza forma wysiłku fizycznego, dlatego stworzyliśmy ofertę dedykowaną dla każdej grupy wiekowej, mając na uwadze różny stopień kondycji fizycznej i umiejętności pływackich - czytamy na stronie Szkoły Podstawowej w Chocianowie. - Od połowy sierpnia zapraszamy na zajęcia: 1) oswajające z wodą dla dzieci w wieku 2-4 lat, 2) aqua aerobik w dwóch grupach zaawansowania, 3) aqua aktywny senior - czytamy.
Sprawdziliśmy szczegóły każdej z trzech propozycji:

ZAJĘCIA OSWAJAJĄCE Z WODĄ DLA DZIECI W WIEKU 2-4 LATA "Akademia Małego Pływaka"

Dla małego dziecka najważniejszym nauczycielem jest rodzic. Dlatego podczas naszych zajęć to rodzic jest nauczycielem, a prowadzący zajęcia wspomaga i realizuje naukę pod czujnym okiem instruktora. Co robimy na zajęciach? Przede wszystkim bawimy się z naszym dzieckiem. Spędzamy z nim aktywnie czas wolny wspierając rozwój społeczny, poznawczy, emocjonalny oraz fizyczny. Uczymy się leżeć na pleckach, brzuszku, nurkować, skakać, machać nóżkami i rączkami w wodzie. Śpiewamy piosenki. Po tych zajęciach pociechy nie będą bały się chlapać w wodzie, zanurzyć główki, odkryją moc unoszenia się w wodzie. Jak przygotować się do zajęć? Dziecko potrzebuje: strój do pływania, klapki, wodoodporny pampers, ręcznik. Rodzic: strój do pływania, klapki, ręcznik i dużo pozytywnej energii. Zajęcia trwają 30 minut.

AQUA AEROBIK

To forma ćwiczeń w odciążeniu, pozytywnie wpływająca na pracę całego organizmu. Przede wszystkim usprawnia układy: oddechowy i krążeniowy. Regularne uczestnictwo w zajęciach pomaga w sposób przyjemny uzyskać smukłą sylwetkę, skutecznie walczyć z cellulitem, wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Dzięki ćwiczeniom w wodzie zwiększa się ruchomość i zakres ruchu w stawach, wzrasta siła i elastyczność mięśni, ścięgien i więzadeł. Uczestnictwo w zajęciach aqua aerobiku przy muzyce pozytywnie wpływa na samopoczucie, pomaga odstresować się i zrelaksować po ciężkim dniu.

Poziom zajęć dla osób początkujących:
to właśnie na chocianowskim Delfinku możecie rozpocząć swoją przygodę z aqua aerobikiem. Program ma na celu przygotowanie organizmu do wysiłku fizycznego. Ukierunkowany jest na czucie wody, odbywający się na płytkim basenie (od 80 do 110 cm). Zajęcia dedykowane dla wszystkich powyżej 16. roku życia. Nie jest wymagana umiejętność pływania. Intensywność niska do umiarkowanej.

Poziom zajęć dla osób przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego w środowisku wodnym:
zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i wzmacniający. Do zajęć wykorzystywany jest sprzęt zwiększający opór wody np. hantle, dyski, nakostniki. Zajęcia odbywają się zarówno na płytkiej jak i na głębokiej wodzie. Zajęcia dedykowane dla wszystkich powyżej 16 roku życia. Wymagana umiejętności pływania, przyzwyczajenie i swobodne poruszanie się w wodzie. Intensywność umiarkowana.

AQUA AKTYWNY SENIOR

To znakomita forma terapii schorzeń układu ruchu skierowana do grupy 55+ do nieskończoności o różnym poziomie aktywności życiowej i różnych potrzebach ludzi w „Złotej jesieni życia”. Odciążenie generowane przez wypór wody pozwala ćwiczyć bez bólu i bezpiecznie, natomiast opór wody wykorzystywany jest do wzmacniania mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy. Zajęcia dedykowane dla seniorów. Odbywające się na płytkim basenie. Nie jest wymagana umiejętność pływania. Intensywność niska i umiarkowana.

- Chętnych prosimy o zapisy w kasie Delfinka, osobiście lub telefonicznie. 517027383 Zapraszamy, każdy znajdzie coś dla siebie lub swoich pociech - zachęcają organizatorzy.
W drugiej połowie sierpnia startują zajęcia pokazowe, w których uczestniczyć można w cenie biletu. Regularne zajęcia ruszają już od września.