Blisko raz w miesiącu każdy mieszkaniec Gminy Chocianów pojechał pociągiem Kolei Dolnośląskich na trasie z Chocianowa do Legnicy - tak sugerują opublikowane statystyki. Zaprezentowane dane dotyczące obłożenia pasażerów pokazują, jak trafna była decyzja współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z władzami samorządu wojewódzkiego w walce z komunikacyjnym wykluczeniem naszej gminy. Liczby mówią same za siebie!

Przez sześć i pół z pierwszych miesięcy funkcjonowania Chocianowa na kolejowej mapie Polski (od połowy grudnia do końca czerwca), na trasie do Legnicy przejechało, jak podają lokalne media, łącznie blisko 73,5 tysiąca pasażerów. Biorąc pod uwagę liczbę ludności w Chocianowie (około 12,2 tysiąca mieszkańców) można łatwo policzyć, że w tym czasie każdy z mieszkańców przejechał tą trasą blisko raz w miesiącu.

73 462 pasażerów w 202 dni, od niedzieli nowy rozkład

Codziennie na pokłady Kolei Dolnośląskich na trasie z Chocianowa do Legnicy i z Legnicy do Chocianowa wsiadało średnio ok. 364 pasażerów. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że stacja w Chocianowie kończy obecnie tę trasę, choć zapowiedzi przedłużenia tej linii do Przemkowa są nadal aktualne (czytaj: "Czekając na pociąg poznają historię"), co oznacza, że powstanie tej linii będzie podwójnym strzałem w dziesiątkę.

Już w najbliższą niedzielę zmianie ulegnie rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, dlatego warto zapoznać się z nowymi godzinami odjazdów pociągów. Nowy rozkład kursów z i do Chocianowa publikujemy poniżej.