W Powiecie Polkowickim powstał nowy klub radnych: Bezpartyjni Samorządowcy Powiatu Polkowickiego. Utworzony został przez trójkę radnych z Chocianowa! Jak sami zauważają - chcą bezpłatnej komunikacji nie tylko w Chocianowie, ale całym powiecie, dlatego zapraszają do współpracy wszystkich, którzy rozumieją potrzebę wprowadzenia takiego rozwiązania. Kto wszedł w jego skład?

To przełomowa decyzja, która może wiele zmienić w decyzjach powiatowych władz. W Klubie Radnych "Bezpartyjni Samorządowcy" Rady Powiatu Polkowickiego znaleźli się Członek Zarządu Powiatu Franciszek Skibicki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Marianna Kowalska oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Marcelina Falkiewicz. Jak zapowiadają radni, którzy utworzyli nowy klub, ich celem jest przede wszystkim walka ponad podziałami z nierównościami w dostępie do komunikacji zbiorowej.

- Nie zgadzamy się z retoryką, że Powiatu Polkowickiego nie stać na wprowadzenie bezpłatnej komunikacji. Zależy nam na tym, aby wszyscy mieszkańcy Powiatu Polkowickiego mieli równe szanse w dostępie do stolicy powiatu - komentuje decyzję powołania nowego klubu jego szefowa, radna Marcelina Falkiewicz. - Skład naszego klubu pokazuje jasno, że to współpraca ponad wszelkimi podziałami. Dobre projekty łączą, dlatego zapraszamy do rozmów i współpracy wszystkich, którym zależy na rozwoju Powiatu Polkowickiego właśnie w tym kierunku - dodaje Radna z Chocianowa, Marcelina Falkiewicz. 
To historyczny moment, bowiem dotychczas Bezpartyjni Samorządowcy nie mieli swojej oficjalnej reprezentacji w Powiecie Polkowickim, choć zarówno Marcelina Falkiewicz, jak i Franciszek Skibicki byli już wcześniej łączeni z tym środowiskiem politycznym. Jak sami zapowiadają zapraszają do swojego grona samorządowców, którzy nie chcą oszukiwać wyborców, zwłaszcza w zakresie tak potrzebnej mieszkańcom powiatu polkowickiego bezpłatnej komunikacji.

- Nasza pierwsza propozycja, to realna likwidacja wykluczenia komunikacyjnego w Powiecie Polkowickim poprzez wprowadzenie systemowego rozwiązania bezpłatnej dla mieszkańców komunikacji autobusowej, łączącej wzajemnie wszystkie miasta i wsie naszego powiatu z Polkowicami. To system, który od 2015 roku z powodzeniem funkcjonuje chociażby w Powiecie Lubińskim, a od 2019 roku także w Polkowicach i Chocianowie, dzięki współpracy Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego i Burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego - czytamy na profilu Bezaprtyjnych Samorządowców Powiatu Polkowickiego. - Klub Bezpartyjni Samorządowcy Powiatu Polkowickiego jest otwarty. Zapraszamy do spotkań i współpracy wszystkich radnych zainteresowanych rozwojem naszego powiatu - dodali.
Radni zapraszają także do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach oraz w wiadomościach prywatnych na stronie w mediach społecznościowych (kliknij link). Swój wpis inicjujący działalność na terenie Powiatu Polkowickiego oznaczyli także charakterystycznym hasztagiem #BezpłatnaKomunikacjaDlaPowiatuPolkowickiego.