Konkurs skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich zachęca do promowania lokalnych potraw i regionu. Aby wziąć w nim udział należy nagrać film prezentujący potrawę, przekazać pozytywną energię i dobrze się bawić. Do wygrania nawet 35 tysięcy złotych.

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje VI edycję konkursu kulinarnego Bitwa Regionów. Organizatorzy ruszyli z nową formułą konkursu.

- Zachęcamy do promowania lokalnych potraw, historii, regionu! Aby wziąć udział należy nagrać film prezentujący potrawę, przekazać pozytywną energię i dobrze się bawić - informują organizatorzy. - W dolnośląskiej kuchni odnaleźć można tradycje wszystkich regionów Polski. Siłą tego regionu jest różnorodność. Pokażmy to bogactwo kulinarne - zachęcają organizatorzy.
Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej i odbywa się w dwóch etapach – wojewódzkim i ogólnopolskim. I etap został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej - jury będzie oceniało potrawy regionalne na podstawie przesłanego filmu wraz z opisem.

- Zgłoszenia mogą przesyłać Koła Gospodyń Wiejskich posiadające osobowość prawną oraz stowarzyszenia, którym celem statutowym działania jest m.in. pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej w tym lokalnej i regionalnej - dodają organizatorzy.
Film powinien być nie dłuższy niż dwie minuty i przedstawiać przygotowanie potrawy. Pula nagród w tym roku wynosi 35 tysięcy złotych. Zgłoszenia można przesyłać do końca czerwca za pośrednictwem strony internetowej www.bitwaregionow.pl.