Rafał Belushi Ratajczak to znany muzyk i artysta na lokalnej scenie muzycznej, prywatnie wspaniały przyjaciel, kochający syn oraz ojciec. Sam nigdy nie odmawiał pomocy, jeśli można było komuś pomóc. Bezinteresownie uczestniczył w wielu akcjach charytatywnych. W naszej gminie dał się także poznać szerszej publiczności na Dniach Jagody. Dzisiaj sam potrzebuje naszej pomocy.

W ubiegły piątek, 7 maja Rafał w stanie ciężkim trafił do szpitala, aktualnie walczy o życie. W obecnej sytuacji, z powodu stanu zdrowia oraz pobytu w szpitalu Rafał stracił możliwość pracy, a tym samym środki do życia. W związku z tym jego najbliżsi przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę.

Organizujemy zbiórkę pieniędzy, która po jego wyjściu ze szpitala pozwoli mu stanąć na nogi - informują organizatorzy zbiórki na popularnym portalu zrzutka.pl. - Prosimy o wpłatę dowolnych datków, nawet najmniejsza kwota ma ogromne znaczenie - dodają.
Aby dołożyć własną cegiełkę wystarczy kliknąć w link: https://zrzutka.pl/vyf995. Do udziału w zbiórce zachęcają lokalni artyści, a także fani muzyka. Do promocji tego przedsięwzięcia zachęca także Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński. 

- Beluch to pozytywnie zakręcony artysta. Każdy kto go zna wie, jak świetny jest to Gość - przyznaje Tomasz Kulczyński, włodarz Chocianowa. - Świnka Halinka to zespół kultowy, który ja znam już od podstawówki. Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o jego chorobie. Był wspaniały na Jagodzie, teraz my bądźmy wspaniali dla niego - apeluje Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Rafałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, rodziny i muzyki!