Tu będzie naprawdę pięknie! - stwierdził Marszałek Tymoteusz Myrda, który niedawno odwiedził wraz z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim chocianowskie Centrum Przesiadkowe. Dziś relację z postępów prac rewitalizacyjnych w tym miejscu opublikowali dziennikarze chocianow.tv. Zobaczcie sami!

Ten widok może przeszkadzać tylko zgorzkniałym przeciwnikom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, którzy co najwyżej z zawiści będą szukać "dziury w całym". Dziury w tym miejscu wreszcie nie będzie! Będzie piękne centrum przesiadkowe, na realizację którego środki zewnętrzne do chocianowskiego budżetu pozyskał włodarz naszej gminy.

Tu będzie naprawdę pięknie! Mowa o nowym Centrum Przesiadkowym w Chocianowie, które już niedługo będzie służyć pasażerom Kolei Dolnośląskich. Jako Samorząd Województwa Dolnośląskiego przywróciliśmy po 22 latach kolej do Chocianowa. Po powrocie kolei przyszedł czas na rewitalizację dworca. To właśnie w tym miejscu pasażerowie podróżujący z Legnicy do Głogowa przesiadać się będą z pociągów Kolei Dolnośląskich do specjalnych autobusów kolejowego przewoźnika. W jednym miejscu spotkają się pasażerowie samochodów (za sprawą budowy odpowiedniego parkingu), pociągów i autobusów (za sprawą powrotu Chocianowa na kolejową mapę Polski oraz rozszerzenie oferty dla podróżnych), a także rowerzyści (za sprawą budowy ścieżki rowerowej do Lubina) - podsumował w swoim wpisie Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda. - Pomysł wzorowany jest na rozwiązaniach z dużych miast europejskich, które starają się ograniczyć ruch samochodów osobowych w swoich centrach. Centrum Przesiadkowe realizowane jest przez Urząd Miasta i Gminy Chocianów za sprawą środków pozyskanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Prace zmierzają już ku końcowi. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej inwestycji. Nowoczesne, powstające tutaj, Centrum będzie pięknym, komfortowym miejscem witającym pasażerów codziennie jadących do pracy czy szkoły. Gratuluję burmistrzowi Tomasz Kulczyński tej realizacji i trzymam kciuki za pomyślny przebieg całej inwestycji - dodał.
Cały wpis Marszałka Tymoteusza Myrdy wraz ze zdjęciami znajdziecie w mediach społecznościowych na stronie: https://www.facebook.com/TymoteuszMyrdaPolityk. My z kolei poniżej publikujemy najnowsze nagranie lokalnej telewizji chocianow.tv, która udostępniła swoim widzom widok centrum przesiadkowego z lotu ptaka. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.