To właśnie w tym miejscu pasażerowie podróżujący z Legnicy do Głogowa przesiadać się będą z pociągów Kolei Dolnośląskich do specjalnych autobusów kolejowego przewoźnika. Tym razem Centrum Przesiadkowe realizowane przez Urząd Miasta i Gminy Chocianów za sprawą środków pozyskanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pojawiło się na ekranach widzów lokalnej telewizji chocianow.tv. Całość obejrzycie także pod naszym artykułem.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Chocianów w tej kadencji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego staje się faktycznym centrum dla podróżnych. W tym konkretnym miejscu centrum przesiadkowego spotkają się pasażerowie samochodów (za sprawą budowy odpowiedniego parkingu), pociągów i autobusów (za sprawą powrotu Chocianowa na kolejową mapę Polski oraz rozszerzenie oferty dla podróżnych), a także rowerzyści (za sprawą budowy ścieżki rowerowej do Lubina).

Chocianów będzie faktycznym centrum przesiadkowym, a zarazem istotną dla pasażerów stacją na linii z Legnicy do Głogowa. Pasażerów z pewnością ucieszą zatem postępy prac przy realizacji jednej z ważniejszych inwestycji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego - pisaliśmy w ubiegłą niedzielę w artykule "Zmiany w rozkładzie KD. Chocianów połączą z Głogowem".
W tamtym artykule nasi Czytelnicy znajdą także m.in. szczegóły najnowszego (funkcjonującego od niedzieli, 12 marca) rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Z kolei na początku tego tygodnia Burmistrz Tomasz Kulczyński podzielił się z mieszkańcami zdjęciami z tamtego miejsca.

Codziennie jadąc do pracy, jak zawsze robię przegląd inwestycji. Dzisiaj byłem bardzo zaskoczony w jak super tempie budowane jest nasze centrum przesiadkowe - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w ubiegły poniedziałek, 13 marca. Cały wpis dostępny na stronie: Facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa. Poniżej publikujemy także opublikowane przez szefa chocianowskiego samorządu zdjęcia.
Dzisiaj lokalna telewizja przygotowała aktualny materiał filmowy, który najlepiej oddaje postępy prac w tym miejscu. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowsze wideo przygotowane przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.