Znamy frekwencję wyborczą w Chocianowie w II turze wyborów prezydenckich na godzinę 12:00. Jeśli jeszcze nie byliście zagłosować, to czas macie do godziny 21:00.

Okazuje się, że Chocianów wypada całkiem nieźle na tle dawnego województwa legnickiego, z terenu którego wszystkie gminy poniżej 20 tysięcy mieszkańców konkurują o wóz strażacki. Szczegóły dotyczące pro frekwencyjnego plebiscytu znajdziecie w naszym artykule "Przypominamy: dzisiaj cisza wyborcza, jutro możemy wygrać wóz!". Jak już zapewne wiecie wartość jednego samochodu to niemal 800 tysięcy złotych.

Dotychczas w głosowaniu wzięło już udział ponad 21% uprawnionych (to porównywalny wynik z tym sprzed dwóch tygodni). Na wszystkie 9.726 (o 138 osób uprawnionych mniej niż w I turze) osoby pełnoletnie, które mogą zagłosować w naszej gminie do godziny 12:00 wrzucić głos do urny postanowiło 2.048 osób. Najlepszą frekwencją mogą poszczycić się wyborcy głosujący w Świetlicy Wiejskiej w Żabicach. Tam wzięło udział w wyborach 26% uprawnionych. Najgorzej w tym zestawieniu wypadają dotychczas wyborcy, którzy swój głos oddają w Szkole Podstawowej im. Władysława S. Reymonta w Trzebnicach. Tam zagłosowało na razie 17% wyborców.

Do udziału w wyborach na antenie lokalnej telewizji Chocianow.tv jeszcze przed I turą zachęcali lokalni politycy. Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz udziału w wyborach.

_________________
AKTUALIZACJA:

Najnowsze dane frekwencyjne w naszej gminie wskazują, że Chocianowianie szanują swoje prawo wyborcze i wzięli sobie do serca walkę o wóz strażacki. Na godzinę 17:00 frekwencja w naszej gminie osiągnęła już blisko 49% (dokładnie 48,85%). Tę średnią do góry ciągną wyborcy z Parchowa. Tam frekwencja wyniosła już 57,79%. Najsłabiej do godz. 17:00 wypadli wyborcy z Trzebnic. Tam frekwencja wyniosła na razie 43,59%.
[KN]