- Chocianów też pomaga. Na wniosek burmistrza Tomasza Kulczyńskiego radni Rady Miejskiej w Chocianowie podjęli uchwałę o przekazaniu Gminie Ścinawa 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy 1 Maja - poinformował portal nowa.scinawa.pl w mediach społecznościowych. - Nie mamy wiele, nie jesteśmy bogatą Gminą, ale mamy swoje zasady, wartości. Nie jesteśmy obojętni na potrzeby... staramy się na tyle ile możemy pomagać - podkreślił Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Przypomnijmy, że w środę późnym wieczorem, 10 listopada doszło do eksplozji (najprawdopodobniej gazu), a następnie pożaru dwukondygnacyjnego budynku położonego w Ścinawie przy ul. 1 Maja. Nie ma ściany frontowej i większości dachu, a budynek został niemal całkowicie zniszczony. O pomocy poszkodowanym, na wniosek Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, zdecydowali w środę, 24 listopada jednogłośnie wszyscy biorący udział w głosowaniu radni Rady Miejskiej w Chocianowie.

Dziękuję radnym, którzy zagłosowali za wyrażeniem zgody na przekazanie wsparcia ofiarom katastrofy budowlanej w Ścinawie. Wiem, że nie wolno zostawiać ludzi w potrzebie, a już tym bardziej niedalekich sąsiadów, dlatego pomagamy - podkreślił w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Mam nadzieję, że te skromne, ale ważne dla nas 10.000 złotych pomoże choć trochę stanąć na nogi poszkodowanym w tym tragicznym zdarzeniu - dodał włodarz Chocianowa.
Aktualnie prowadzone są także zbiórki na rzecz poszkodowanych. Zarządca zniszczonej nieruchomości, firma Domator zorganizowała internetową zbiórkę na kwotę 100 tysięcy złotych: https://zrzutka.pl/h5k69n