Lubińska Gala Sportu wybiera najlepszych sportowców i trenerów w różnych dziedzinach. W kategorii Sport wyczynowy nominowany został 9-letni chocianowianin Piotr Majchrzak z Klubu Rugby Miedziowi Lubin. Głosy można oddawać do piątku, 15 marca.

Nasz region ma wielki sportowy potencjał, doceniony między innymi w rankingu portalu Gotowi na Sport: „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”, w którym Miasto Lubin znalazło się na wysokim 7. miejscu. Warto zaznaczyć, że na terenie powiatu lubińskiego aktywnie działa obecnie 88 organizacji sportowych, w tym kluby sportowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, fundacje i stowarzyszenia. Do jednego z nich należy chocianowianin Piotr Majchrzak, który został nominowany do tytułu Najpopularniejszy sportowiec Miasta Lubina i Powiatu Lubińskiego w roku 2023 w kategorii sport wyczynowy.

- Piotruś Majchrzak aktualnie 9 letni zawodnik zawsze powtarzał, że "pół życia gra w rugby". Niesamowicie utalentowany i niezwykle charakterny zawodnik trenuje w Klubie Rugby od 4 roku życia. Piotruś jest obecny na każdym treningu i nigdy nie opuszcza rywalizacji sportowej. Ma za sobą szereg udziałów w Regionalnych Turniejach Dzieci i Młodzieży oraz Wielkopolskiej Lidze Rugby 7 - informują organizatorzy plebiscytu. - Piotr oprócz świetnie zapowiadającej się kariery zawodnika rugby, jest utalentowany w każdej dziedzinie sportowej. Od lat bierze udział we wszystkich biegach organizowanych w naszym powiecie. W ubiegłym roku przebiegł swoje pierwsze 100 km za co dostał wyróżnienie od Zarządu Rugby Miedziowi Lubin. Piotrusia w każdej dziedzinie dzielnie wspierają rodzice oraz trener Michał Czarny, który często bierze udział w biegach w raz ze swoim podopiecznym - dodają organizatorzy.
Głos na Piotra można oddać na stronie: https://lubinskagalasportu.pl/nominowani/sport-wyczynowy/zawodnik-sport-wyczynowy/. Serdecznie zapraszamy do wsparcia mieszkańca naszej gminy.