Całkiem udana runda w wykonaniu drużyn z gminy Chocianów, które występują w B-klasie. Tutaj liderem jest Arka Trzebnice, na podium zmieściły się rezerwy Stali Chocianów, a od piątego kolejno miejsca w tabeli przypadają Victorii Parchów, Kryształowi Chocianowiec oraz Relaksowi Szklary Dolne. Trudniejszą przeprawę mieli podopieczni Huberta Urbańskiego.

To właśnie podopieczni Huberta Urbańskiego chyba nieco inaczej spodziewali się przebiegu tej rundy. Po 13. kolejkach Stal znajduje się na 12. miejscu w tabeli mając na koncie 13 punktów. Niestety w polepszeniu tego wyniku nie pomogło ostatnie spotkanie ze Spartą Grębocice, której piłkarze wyszli na murawę po pewne 3 punkty. Mecz zakończył się wygraną Sparty 4:2.

B-klasa zdominowana

Ostatnia kolejka rundy jesiennej w B-klasie nie przyniosła nam większych niespodzianek. Wciąż niepokonana jest drużyna Arki Trzebnice, która po 10. kolejkach posiada na swoim koncie komplet punktów i pewnym krokiem zmierza w stronę awansu do A-klasy.

- Mimo szybkiego wyjścia na prowadzenie, początek spotkania był dość nerwowy w naszym wykonaniu, co zaowocowało wyrównaniem wyniku. Jeszcze przed przerwą wysunęliśmy się jednak na dwubramkowe prowadzenia, kończąc pierwszą odsłonę wynikiem 1:3. W drugiej połowie dołożyliśmy kolejne pięć goli przy jednym trafieniu gospodarzy, tak więc ostatecznie na naszym koncie w rundzie jesiennej mamy komplet zwycięstw - tak swój wygrany 8:2 mecz przeciwko LZS-owi Ostaszów relacjonują trzebniczanie.
Wysoko swoje spotkanie wygrała również Victoria Parchów, mierząca się na wyjeździe z LZS Koźlice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:9. Z kolei Stal II Chocianów wybrała się na swoje spotkanie do Nowej Wsi Lubińskiej. Mecz toczył się pod dyktando rezerw Stalówki i ostatecznie zakończył się ich wygraną 5:1. Na remis zagrał Kryształ Chocianowiec, który na terenie w Suchej Górnej zdobył jedną bramkę, tracąc zarazem również jednego gola. Bez punktów natomiast kończą tą rundę gracze Relaksu Szklary Dolne, którzy na własnym boisku ulegli GLKS-owi Gaworzyce 3:5. Zawodnikom występującym w B-klasie życzymy spokojnego odpoczynku i dużo zdrowia przed kolejną rundą rozgrywek.