W niektórych województwach już rozpoczęły się ferie. Uczniowie z Chocianowa, co prawda dopiero za miesiąc, 13 lutego zaczną swoje zimowiska, jednak już dostępny jest wykaz punktów, w których można sprawdzić kierowców oraz sprawność pojazdów, którymi nasze pociechy będą podróżowały. Gdzie najbliżej znajdziemy taki punkt?

Dla dzieci z województwa dolnośląskiego zimowisko rozpocznie się 13 lutego, jednak pierwsze wyjazdy rozpoczną się wieczorami już 10 lutego. W związku z tym policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi mają zwrócić na kontrolę autobusów i kierowców wiozących nasze dzieci na zimowy wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców - informują policjanci z Komendy Głównej Policji. - Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji - dodają.
W powiecie polkowickim taki punkt znajduje się w samych Polkowicach, na ul. Kopalnianianej 2 (parking przy zajeździe "ADRIA") oraz w uzgodnieniu z organizatorem wyjazdu. Aby ustalić szczegóły takiej kontroli należy zadzwonić pod numery telefonów: 47-874-72-20/21/24 w dni robocze w godzinach od 6:00 do 15:00 lub pod numery telefonów: 47-874-72-00/01 po godzinach pracy lub w dni wolne. Jednocześnie policjanci przypominają, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.