Nasze wczorajsze pogodowe przewidywania dotyczące załamania pogody i zmiany aury z jesiennej na zimową znalazły swoje potwierdzenie w dzisiejszych ostrzeżeniach synoptyków. Kiedy na drogach będzie ślisko? Sprawdzamy też do kogo zgłosić drogę, która wymaga zimowego utrzymania.

Synoptycy IMGW opublikowali przed momentem ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla Powiatu Polkowickiego. Prognozowana sytuacja swój początek będzie miała już dzisiaj, we wtorek 21 listopada od godziny 20:00 i ma potrwać nawet 13 godzin, do środy, 22 listopada do godziny 9:00 rano.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Lokalnie ujemna temperatura powietrza utrzyma się także w środę w ciągu dnia - informują synoptycy IMGW-PIB.
Informację na temat zarządców dróg, którzy mają obowiązek utrzymania dróg na terenie naszej gminy opublikowali w mediach społecznościowych pracownicy Referatu GK (daw. MZGKiM). Okazuje się, że nie wszystkie drogi są własnością gminy, a to oznacza, że ich zarządcą jest ktoś inny.

Akcja Zima coraz bliżej. Informujemy, warto wiedzieć: na terenie miasta i gminy Chocianów znajdują się drogi wojewódzkie i powiatowe, za których utrzymanie nie odpowiada Gmina Chocianów, drogi wojewódzkie i powiatowe są utrzymywane przez służby drogowe niepodlegające Gminie Chocianów, każdy z zarządców dróg ma przyjęte standardy zimowego utrzymania dróg, jeśli masz uwagi do standardu utrzymania dróg - możesz zadzwonić do zarządcy drogi - wykaz telefonów znajdziesz na zdjęciach pod postem, poniżej możesz zapoznać się z mapą dróg wojewódzkich i powiatowych oraz standardami zimowego utrzymania na tych drogach - przekazali.
Poniżej publikujemy zdjęcia zamieszczone przez pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej. Warto zapoznać się z tymi informacjami, aby w razie wystąpienia trudnych warunków drogowych skierować swoje uwagi dotyczące utrzymania nawierzchni do właściwych organów.