To już miesiąc odkąd poinformowaliśmy o kolejnych milionach złotych, które powędrują do naszej gminy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych za sprawą świetnej współpracy bezpartyjnego burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z Prawem i Sprawiedliwością.

Okazuje się, że ponadpartyjna współpraca bezpartyjnego włodarza naszej gminy z Prawem i Sprawiedliwością przynosi wymierne efekty. Pisaliśmy o tym wielokrotnie przy okazji pozyskania pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych w artykule: "Chocianów znowu na podium", a także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w naszych artykułach: "Wyczekiwane świetlice powstaną za pieniądze z dotacji" oraz "Czudowska: jestem pod wrażeniem".

Polityka nie polega na tym, aby się kłócić i zbijać polityczny kapitał na dzieleniu społeczeństwa, a na tym, aby pracować dla mieszkańców ponad podziałami i dzięki koalicji klubów radnych Chocianów 2023 oraz Prawa i Sprawiedliwości w naszej gminie te efekty widać gołym okiem - zauważa burmistrz Tomasz Kulczyński. - W tym miejscu ogromne podziękowania należą się właśnie szefowi klubu radnych PiS, radnemu Pawłowi Baranowi, którego ścisła współpraca z politykami partii rządzącej przekłada się na inwestycje dla gminy. Także ostatnia wizyta Pani Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek w Chocianowie jest zasługą m.in. radnego Barana - dodaje Kulczyński.
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Blisko 3 miliony złotych na 3 świetlice

Przypomnijmy, że energooszczędne i niskoemisyjne, nowe świetlice wiejskie zostaną wybudowane w Rakowie, Jabłonowie i Trzmielowie. Władze gminy skorzystają z rozwiązań zielonych źródeł energii, jak pompy ciepła, ledowe oświetlenie i lampy zewnętrzne z zasilaniem solarnym. Dodatkowo przy świetlicy w Trzmielowie zagospodarowany zostanie teren, ułatwiający korzystanie z budynku. Nowe świetlice to idealne miejsca dla wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać ze społecznej i kulturalnej oferty.

- Chcemy, aby te świetlice jak najszybciej mogły służyć mieszkańcom, dlatego nie zwalniamy tempa w procedurach niezbędnych do ich wybudowania - potwierdza Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - To kolejna inwestycja, z której mieszkańcy będą mogli korzystać już w tej kadencji, chociaż jeszcze niedawno nikomu nie śniło się, że tak wiele uda się nam zrobić - dodaje Wan.