Ta impreza rokrocznie przyciąga do naszej gminy biegaczy z całego regionu w pierwszą sobotę października. Nie inaczej będzie także w tym roku, 7 października. W biegach zmierzą się przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz dorośli. Znamy szczegóły wydarzenia, które patronatem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński oraz Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu Mieczysław Łopatka.

Przedszkolaki pobiegną na bieżni boiska zewnętrznego Centrum Sportowego im. Polskich Olimpijczyków (od godziny 11:30), dobrze znanymi trasami Chocianowskiego Parku Piastowskiego pobiegną uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 oraz 4-8 (od godziny 11:45) w ramach XXIV Gminnych Biegów Przełajowych, a także pozostali biegacze w VII Biegu o Puchar Olimpijczyków będących jednocześnie już osiemnastymi Mistrzostwami Chocianowa w Biegach Długich (od godziny 12:15).

– Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników biegania na kolejne wydarzenie w Gminie Chocianów. Przede wszystkim zachęcam do udziału w biegu głównym na odcinku 6,3 km, w którym co roku spotyka się około setka biegaczy z naszego regionu – zaprasza główny organizator, radny Rady Miejskiej Piotr Machoń. – Jestem przekonany, że uroki chocianowskiego parku także w tym roku sprzyjać będą świetnej zabawie na świeżym powietrzu a czekające na mecie medale wręczane tradycyjnie przez olimpijczyków zmobilizują do uzyskiwania rewelacyjnych wyników – dodaje organizator Machoń.
W organizację imprezy włączyli się Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów, Stowarzyszenie Mała Ojczyzna Chocianów, Zespół Szkół w Chocianowie, Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie oraz Uczniowski Klub Sportowy przy SP w Chocianowie, a także blisko 20 partnerów (szczegóły na plakacie). Regulamin biegów oraz zapisy elektroniczne do biegu głównego dostępne są do 5 października na stronie internetowej: www.super-sport.com.pl. Zapisy do biegów dzieci odbywać się będą w dniu imprezy, 7 października w godzinach od 10:00 do 10:45. Zapraszamy!