- Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński zaprasza na DOLNOŚLĄSKI RAJD CYKLOSTRADOWY oraz marsz nordic walking - przekazali pracownicy Regionalne Centrum Kultury. Wśród atrakcji między innymi darmowe koszulki dla uczestników oraz do wygrania aż trzy rowery! Fragment trasy prowadzi po nowej ścieżce rowerowej, która powstaje w naszej gminie dzięki współpracy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z Marszałkiem Tymoteuszem Myrdą. Widzimy się już w ten piątek!

O popularności dwóch kółek w Chocianowie nie trzeba nikogo przekonywać. Wszystkie imprezy rowerowe organizowane w naszej gminie w tej kadencji cieszą się dużą popularnością (czytaj: "Dzień bez samochodu 2023 w Chocianowie" oraz "Strażacki Rajd Rowerowy na wideo"). Na fali tej popularności już w najbliższy piątek kolejna okazja dla miłośników miejskich przejażdżek, tym bardziej, że fragment trasy obejmuje odcinek nowej ścieżki rowerowej, na powstanie której mieszkańcy czekali kilka dekad.

Zapisy odbywać się będą przy nowym Centrum Przesiadkowym, czyli przy PKP na ul. Kolejowa w Chocianowie. Przejazd odbywać się będzie m.in. fragmentem Cyklostrady Dolnośląskiej, a metę organizatorzy wyznaczyli na boisku przy Szkole Podstawowej na ul. Wesołej. Tam również odbędzie się losowanie nagród dla zapisanych uczestników przejazdu (w tym aż 3 rowery), poczęstunek, gry i zabawy oraz dmuchańce dla najmłodszych. Zapraszamy!