Rusza nabór wniosków na dotacje do zakupu auta elektrycznego. Od dzisiaj, 12 lipca osoby fizyczne w ramach programu "Mój elektryk" mogą składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wnioski o dofinansowanie zakupu samochodów zeroemisyjnych, czyli elektrycznych i wodorowych.

Kwota dotacja sięga 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych, nawet 27 000 zł. Wkrótce o dopłaty do tzw. elektryków będą mogli występować także przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje.

- Celem programu priorytetowego NFOŚiGW "Mój elektryk" jest uniknięcie zanieczyszczenia powietrza poprzez wspieranie zakupu lub leasingu nowych, ekologicznych pojazdów. Osiągnięty ma być zarazem ważny cel społeczny – upowszechnienie aut zeroemisyjnych - czytamy na stronie NFOŚiGW w mediach społecznościowych. - Dofinansowanie dla nabywców indywidualnych będzie przyznawane na zasadzie refundacji części poniesionych kosztów zakupu auta. Aby ją uzyskać, wystarczy przedstawić fakturę zakupu i przejść kilka prostych kroków w formularzu online - podkreśla wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski.
Procedura ubiegania się o dotację na "elektryka" przez osoby fizyczne jest prosta, szybka i odbywa się online przy minimum formalności. Zainteresowana osoba powinna jedynie przygotować wniosek o dofinansowanie i złożyć go w NFOŚiGW w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie (GWD) dostępny pod adresem http://gwd.nfosigw.gov.pl. Więcej informacji dostępnych jest na stronach: www.nfosigw.gov.pl/mojelektryk oraz https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/aktualne-ogloszenia-o-naborach.