Już w najbliższy piątek, 25 sierpnia od godziny 14:00 rozpocznie się świętowanie 15-lecia Kolei Dolnośląskich, pociągami których już od ponad 8 miesięcy mogą podróżować z i do Chocianowa mieszkańcy naszej gminy. Wszystko za sprawą realizacji obietnicy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który przywrócił Chocianów na kolejową mapę Polski. Jakie atrakcje przewidują organizatorzy kolejowego wydarzenia? Sprawdzamy!

Cała impreza potrwa dwa dni: w piątek, 25 sierpnia od 14:00 do 20:00 oraz w sobotę, 26 sierpnia od 12:00 do 20:00. Pierwszą informacją, która zachęca miłośników kolejnictwa do udziału w tym wydarzeniu będą z pewnością artyści, którzy uświetnią imprezę swoimi występami. Wśród nich: Gabriel Fleszar, Czesław Śpiewa, Nicponie oraz Kminek (szczegóły na plakacie poniżej oraz na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych - kliknij link).

NOWA HALA SERWISOWA

Okazją do hucznego świętowania będzie nie tylko 15-lecie kolejowej spółki, ale także otwarcie nowej hali serwisowej przy ulicy Pątnowskiej 1 w Legnicy, w której to odbędzie się cała impreza? Jak tam dotrzeć? Oczywiście, jak przystało na taką imprezę, tylko pociągiem! Rozkład jazdy publikujemy poniżej.

Na #15latKD Dni Otwarte przywiozą Was specjalne pociągi - dojazd na teren imprezy możliwy jest wyłącznie darmowymi pociągami ze stacji Legnica (peron 1) - informują organizatorzy.
Do samej Legnicy na dworzec główny z Chocianowa dojedziemy m.in. pociągami przedpołudniowymi (odjazdy o godz. 6:34, 8:42 oraz 11:40) lub już w trakcie trwania imprezy (godz. 14:17 oraz 15:56). Pociągi KD ze stacji Legnica na teren wydarzenia (ulica Pątnowska) odjeżdżać będą w piątek 25 sierpnia o pełnych godzinach od 14:00 do 17:00. Podobnie sprawa będzie wyglądać dzień później. W sobotę do Legnicy dojedziemy pociągami, które z Chocianowa wyjadą o godzinach 6:34, 8:42, 11:40 oraz 14:17. Łatwe będą również powroty. Zarówno w piątek, 25 sierpnia, jak i sobotę, 26 sierpnia z Legnicy wrócimy pociągami odjeżdżającymi z tamtejszego dworca w godzinach 13:32, 16:48, 18:59 oraz 20:55. Dodatkowo w piątek do dyspozycji podróżnych będzie także pociąg odjeżdżający o 15:09.

ATRAKCJE

Wśród atrakcji, oprócz koncertów, uczestnicy znajdą także dobre jedzenie oraz możliwość przejazdu drezyną (w sobotę) i symulatorem (dla szczęśliwców). Wydarzenie wspiera także, oprócz Kolei Dolnośląskich: Straż Graniczna, Urząd Transportu Kolei, Straż Ochrony Kolei, PKP PLK, Policja, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Edukacyjne stanowisko VR (pierwsza pomoc), Collegium Witelona, Osada Mieszka I, Kolejkowo. Jak zapowiadają organizatorzy, to jednak nie jedyne atrakcje, dlatego warto potwierdzić swoją obecność na stronie wydarzenia - kliknij link).