To już 105. lat niepodległości Państwa Polskiego. Uroczystych obchodów nie zabraknie także w Chocianowie, do którego już po raz piąty zawita patriotyczny bieg organizowany pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Oprócz tego także Msza Święta w intencji Ojczyzny, uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Piłsudskiego oraz Halowy Turniej Orlików. Dziś poznaliśmy szczegółowy harmonogram sobotnich wydarzeń przygotowanych przez Regionalne Centrum Kultury.

O ważnych uroczystościach państwowych i lokalnych nie zapomina tutejsza administracja kierowana przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem tej kadencji, a także w jej trakcie obecny szef chocianowskiego samorządu organizował patriotyczne biegi i kładł duży nacisk na pielęgnowanie tradycji i pamięci o historycznych wydarzeniach. Tych akcentów nie zabraknie także w najbliższą sobotę, 11 listopada z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy serdecznie na wspólne obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości - czytamy na stronie Regionalnego Centrum Kultury, którego pracownicy zajmują się organizacją wydarzeń.
W programie VII Halowy Turniej Orlików z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, którego rozpoczęcie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Kasztanowej 5 w Chocianowie zaplanowano na godzinę 9:00, Msza Święta za Ojczyznę w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika na godzinę 10:00, apel i złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na chocianowskim Rynku o godzinie 11:00 oraz zawody biegowe, które już na stałe wpisały się w tradycje obchodzonych w Chocianowie uroczystości patriotycznych. 

W godzinach od 10:30 do 11:30 na hali Centrum Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Chocianowie, czyli przy ulicy Kasztanowej 5 będziemy prowadzić zapisy zawodników oraz wydawać im numery startowe, aby już o godzinie 12:00 w Chocianowskim Parku Piastowskim uroczyście odśpiewać hymn narodowy i otworzyć zawody biegowe - informuje Agata Wesołowska, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie. - To właśnie tam, w Chocianowskim Parku Piastowskim o godzinie 12:05 wystartuje bieg dzieci do lat 6 na odcinku 400 metrów, a 5 minut później, o godzinie 12:10 wystartuje Bieg i Marsz Niepodległości. Po tych zawodach zapraszamy uczestników wydarzeń na wręczenie medali i ciepły posiłek do naszej hali - dodaje dyrektor Wesołowska.
Trasę Biegu Niepodległości ścieżkami Chocianowskiego Parku Piastowskiego zaplanowano na odcinku 3,5 kilometra. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym świętowaniu!