Dokładnie 102 lata temu, 24 lipca 1919 roku do życia powołana została polska Policja Państwowa. To dobra okazja do świętowania, ale także do złożenia najserdeczniejszych życzeń stróżom prawa, którzy nierzadko ryzykują własnym życiem, aby ratować drugiego człowieka. Za naszym pośrednictwem wyrazy uznania przekazał także Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej, a ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995. Związane z nim obchody stanowią uznanie dla policjantów za ich pracę, ale także wyraz pamięci o poległych na służbie.

- Wszystkim stróżom prawa chciałbym przy tej okazji przekazać serdeczne wyrazy uznania za ciężką pracę i ogromne ryzyko, które ponosicie każdego dnia. Wasza służba to całodobowa misja, co udowadniacie interweniując także poza godzinami swojej pracy, w trosce o nasze zdrowie, życie i bezpieczeństwo. Wszystkiego najlepszego, dużo pomyślności, skutecznych interwencji i bezpieczeństwa - przekazuje za naszym pośrednictwem Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Cieszę się, że mogę być także pierwszym, który przekazał w tym roku tak dużą kwotę na poprawę Waszych warunków pracy w Komisariacie w Chocianowie. To dla mnie ogromny zaszczyt - dodaje włodarz naszej gminy.
Przypomnijmy, że to właśnie od początku kadencji Tomasza Kulczyńskiego na stanowisku Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów na tutejszą policję udało się przekazać rekordowe wsparcie finansowe (czytaj: Historyczne wsparcie dla policji). Tylko w latach 2019 - 2021 chocianowscy mundurowi otrzymali blisko 150 tysięcy złotych, podczas gdy w latach 2013 - 2018 włodarze przekazali niespełna 131 tysięcy złotych.