Z okazji dzisiejszego święta Wojska Polskiego pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chocianowie został złożony biało-czerwony wieniec. To jednak nie jedyne dzisiejsze święto.

15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która przeważyła losy wojny polsko-bolszewickiej, od 30 lat obchodzimy święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. O tej rocznicy nie zapominamy także w Chocianowie, dlatego pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały okolicznościowe kwiaty.

- Tym symbolicznym gestem pokazujemy, że nasza lokalna społeczność pamięta i będzie pamiętać o ważnych historycznych wydarzeniach. Cieszę się, że chocianowianie chętnie biorą udział w patriotycznych momentach upamiętniających istotne dla tożsamości narodowej historyczne daty, co buduje naszą jedność i pokazuje szacunek do naszej Ojczyzny - skomentował Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Oprócz Dnia Wojska Polskiego, 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dogmatu Kościoła katolickiego dotyczącego wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Należy do grupy świąt nakazanych, dlatego obowiązkiem tego dnia jest uczestnictwo w Mszy Świętej.