Na dziś, tj. wtorek, 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji Burmistrz Tomasz Kulczyński przesyła za naszym pośrednictwem wszystkim pracownikom socjalnym najserdeczniejsze życzenia. Złożył je także osobiście na ręce pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie, z czego relację przygotowali dziennikarze chocianow.tv.

Dzień Pracownika Socjalnego to polskie święto obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej.  Upamiętnia ono spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. Obecnie w Polsce uroczystości są kultywowane, aby docenić poświęcenie i troskę pracowników pomocy społecznej.

- Wszystkim pracownikom socjalnym, w szczególności pracownikom chocianowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy na co dzień są z i dla mieszkańców, aby im pomagać w tych trudnych chwilach, życzę dużo wytrwałości w tej trudnej pracy, siły, aby każdego dnia mogli podołać stawianym przed nimi wyzwaniom, ale przede wszystkim dziękuję z całego serca za wszystko, co robią, ponieważ to właśnie pracownicy socjalni są najbliżej tych potrzebujących, w trudnej sytuacji często materialnej, nierzadko życiowej. Dziękuję - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.  
Swoje życzenia na ręce pracowników tutejszego OPS-u przekazał także osobiście, wręczając pracownikom pomocy społecznej kwiaty oraz drobne upominki. Relację z tego wydarzenia opublikowali dzisiaj w mediach społecznościowych pracownicy chocianowskiego magistratu (nagranie poniżej).Nie zabrakło także relacji przygotowanej przez dziennikarzy chocianow.tv, którą obejrzycie pod artykułem. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.