Od wczoraj z egzaminem dojrzałości zmagają się maturzyści w całym kraju. Nie inaczej jest także w Chocianowie. Dzisiaj abiturienci szkół średnich mierzą się z matematyką. Wszystko odbywa się według zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Wczoraj do szkół wrócili nie tylko uczniowie klas I-III szkół podstawowych, ale także absolwenci szkół średnich, o czym pisaliśmy w naszym artykule: "Matury rozpoczęte! Dziś język polski". To było wczoraj, a dzisiaj maturzyści mierzą się z obowiązkową matematyką.

Oprócz stresu związanego z koronawirusem, uczniom przyjdzie zmierzyć się także z pytaniami, które ocenić mają zakres ich wiedzy. Aby zdać egzamin dojrzałości, maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego (dzisiaj), z matematyki (środa, 5 maja) i z języka obcego na poziomie podstawowym (czwartek, 6 maja) - pisaliśmy wczoraj, 4 maja na naszym portalu.
Egzamin maturalny w tym roku potrwa do czwartku, 20 maja w części pisemnej i do piątku, 21 maja w części ustnej. W tym tygodniu od godziny 9:00 poziomy podstawowe z języka polskiego (wczoraj), matematyki (dzisiaj) i języka angielskiego (jutro). Wyjątkiem jest piątek, 7 maja, gdy maturzyści podejdą do angielskiego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym. Z kolei od godziny 14:00 abiturientom szkół średnich, którzy wybrali te przedmioty przyjdzie zmierzyć się z maturą rozszerzoną z: historią muzyki (dzisiaj), historią sztuki (jutro) i filozofią (piątek).

Warto przypomnieć, że w tym roku osoby przystępujące do egzaminu maturalnego nie muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może jednak wybrać maksymalnie sześć przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez uczelnie. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór!