Już ponad 12 tysięcy wyświetleń ma w popularnym polskim serwisie społecznościowym, zajmującym się ujawnianiem interesujących informacji, nasz ubiegłotygodniowy artykuł o kuriozalnym zachowaniu pracownika Radia ZET wobec lokalnych samorządowców.

Chodzi o sprawę Kamila Nosela, który postanowił donieść na policję na tutejszych radnych i burmistrza, którzy 23 grudnia rozdawali najmłodszym mieszkańcom Chocianowa świąteczne paczki. Noselowi nie spodobało się to, że kilkorgu z uczestników akcji podczas nagrania świątecznych życzeń przed kamerą chocianow.tv obsunęła się maseczka z nosa. To okazało się wyśmienitym pretekstem, aby pielęgnować nieskrywaną niechęć do włodarza Chocianowa.

Dyskredytowanie burmistrza oraz radnych koalicji rządzącej

Jak słusznie w ubiegłym tygodniu zauważył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, radny Piotr Wandycz "dziennikarze portalu chocianow.com.pl nie prowadzą obiektywnego dziennikarstwa. Artykuły portalu dotyczące gminy Chocianów mają na celu zdyskredytowanie burmistrza oraz radnych koalicji rządzącej". Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie treści można znaleźć na wspomnianym portalu, który nieprzypadkowo podobny jest z nazwy do naszego serwisu.

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że portal stanowi tubę propagandową z jednej strony wymierzoną przeciwko urzędnikom podległym Burmistrzowi Miasta i Gminy Chocianów Tomaszowi Kulczyńskiemu i samemu włodarzowi, z drugiej zaś chwalący opozycyjnych radnych i pozwalający im na dowolne i swobodne komentowanie życia społecznego. Nic w tym dziwnego, portal jest bowiem własnością prywatną, skąd jednak taka niechęć do obecnej władzy Chocianowa? Na to pytanie również udało nam się odpowiedzieć w ubiegłym tygodniu.

Chocianowianie mogą jeszcze kojarzyć nazwisko Nosel z tutejszej spółki wodociągowo-kanalizacyjnej. Zdzisław Nosel, prywatnie ojciec radiowego hucpiarza, zasiadał w radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego w tych samych latach, w których nie udało się doprowadzić wody do Rakowa. Po tym, jak stary Nosel utracił korzyści majątkowe płynące z gminnej kasy, młody Nosel zdawać by się mogło poprzysiągł zemstę, którą realizuje poprzez zasypywanie urzędników bzdurnymi zapytaniami i pisaniem paszkwili na swoim portalu w Internecie. Teraz do grona narzędzi zemsty dołączył także donosy na policję - pisaliśmy w naszym artykule "Kumpel Piecha i Pichały doniósł na chocianowian".
Internauci wykopali Nosela

Nasz artykuł znalazł się także w serwisie zajmującym się wykopywaniem z czeluści Internetu interesujących informacji. Oburzeni użytkownicy popularnego na całą Polskę serwisu "Wykop.pl" nie zostawili na pracowniku Radia Zet suchej nitki (komentarze poniżej), a sam artykuł znalazł się na głównej stronie portalu w kilka godzin po jego dodaniu.
[KN]