Już w najbliższą sobotę, 25 czerwca podczas Dni Jagody 2022 będzie można wziąć udział w pierwszym terenowym chocianowskim duathlonie w Chocianowskim Parku Piastowskim. Do udziału w imprezie zachęcają organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Chocianów, Regionalne Centrum Kultury oraz Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie. Co to duathlon i dlaczego warto wziąć w nim udział?

Przypomnijmy, że po dwóch latach walki z koronawirusem wreszcie możemy spotkać się w doborowym towarzystwie, aby cieszyć się dwudniową, wspaniałą zabawą na chocianowskich Dniach Jagody. W tym roku impreza odbędzie się w piątek i sobotę: 24 i 25 czerwca. Właśnie w ten drugi dzień będzie można wziąć udział w duathlonie.

Dwubój biegowo-rowerowy

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W Chocianowie odbędą się starty w jednej kategorii dorosłych (na dystansach 1,4km biegu + 5 km rowerem + 1,4 km biegu) oraz czterech kategoriach dzieci i młodzieży: przedszkola i klasy 1-2 szkół podstawowych (na dystansach 100 m biegu + 500 m rowerem + 100 m biegu), klasy 3-4 szkół podstawowych (na dystansach 200 m biegu + 1 km rowerem + 200 m biegu), klasy 5-6 szkół podstawowych (na dystansach 400 m biegu + 1,5 km rowerem + 400 m biegu) oraz klasy 7-8 szkół podstawowych i klasy pierwsze szkół średnich (na dystansach 800 m biegu + 1,5 km rowerem + 800 m biegu).

- Biuro zawodów, start, strefy zmian, meta oraz imprezy towarzyszące będą zlokalizowane w Chocianowskim Parku Piastowskim – (od ul. Szkolnej). Rywalizacja będzie się odbywać na terenie parku oraz drogach gruntowych - czytamy w regulaminie konkursu. - Każdy uczestnik musi wypełnić zgłoszenie do zawodów. Zgłoszenie elektroniczne należy kierować na adres: wiktoria.kikut@chocianow.pl. Zgłoszenia elektroniczne będą przyjmowane do dnia 23.06.2022 r. Zapisy będą również prowadzone w dniu zawodów do godziny 10:45 - informują organizatorzy.
To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników duathlonu! Tego samego dnia, w sobotę 25 czerwca na scenie chocianowskich Dni Jagody 2022 miejsce będzie miało KABARETOWISKO! Prawdziwe kabaretowe show rozpocznie się o 19:45 od występu kabaretu Ciach. O 21:00 wystąpi Jerzy Kryszak, a od 21:00 teatr Avatar. To jednak nie wszystko, bo o 22:30 zapraszamy na występ Tomasza Karolaka i Pączki w Tłuszczu.

Między startem w dwuboju a kabaretowym wieczorem również będzie można znaleźć mnóstwo atrakcji w Chocianowskim Parku Piastowskim. Od godziny 14:00 swój początek będą miały: stoiska z jagodowymi potrawami, LASER TAG oraz strefa z dmuchańcami dla najmłodszych. Dwie godziny po południu otworzą się także stoiska Klubu Strzeleckiego GLAUBERYT, Klubu ZAGŁĘBIE LUBIN, Wojsk Obrony Terytorialnej, a także KRUS, Strefy Relaksu (dmuchańce, scena z muzyką, telebim, bajki, leżaki, stoiska handlowe i cateringowe oraz food trucki) i Starożytnego Obozu Rycerskiego. Od godziny 15:00 obejrzymy pokazy straży pożarnej i "Tuning Zlot Low Silesia". Również o tej godzinie oficjalnie rozpocznie się drugi Dzień Jagody, dlatego później możemy spodziewać się prawdziwych atrakcji: Zespołu Pieśni i Tańca ŁASTIWOCZKA od 15:30, występu uczniów z Ogniska Muzycznego RCK oraz lokalnych muzyków od 16:00, występu wokalnego Julii Sitko od 17:00, występu dzieci z RCK – AVATAR od 17:30 oraz wręczenia nagród w konkursie na jagodowe potrawy o godzinie 18:00. Od 18:30 czeka na nas ZUMBA TEAM Joanna&Magdalena, a od 18:50 zespół Nemesis.

Do Chocianowa już w piątek!

Dzień wcześniej, 24 czerwca będziemy mieli szansę świetnie się bawić w Chocianowskim Parku Piastowskim, przy Pałacu w ramach "Disco Show" z DeDe Negra, Norbim i Masters. Całość oficjalnie rozpocznie się o 16:00, jednak już dwie godziny wcześniej, o godzinie 14:00 wystartuje strefa dmuchańców. W tym samym czasie zacznie się także parada motocykli, a już o 15:00 otwarta zostanie strefa relaksu (w jej ramach znajdziemy nie tylko scenę z muzyką, telebim, bajki, leżaki, stoiska handlowe i cateringowe czy food trucki). O tej godzinie rozpoczną się także wyścigi aut zdalnie sterowanych, jak również stoisko Klubu Strzeleckiego Glauberyt. Natomiast o 16:00 obejrzymy pokazy straży pożarnej. O 16:10 na głównej scenie obejrzymy zespół folklorystyczny Echo, a o 16:40 występy taneczne dzieci ze SP w Chocianowie.

- Od godziny 17:00 możemy spodziewać się występów Ogniska Muzycznego RCK, najpierw sekcji wokalnej, a godzinę później koncertu Zespołu Instrumentów Dętych. O 19:00 na scenę wjedzie Norbi, który rozgrzeje atmosferę przed DeDe Negra, która na scenie pojawić się ma o 20:30. Gwiazdą wieczoru, która na scenie pojawi się o 22:10 będzie zespół MASTERS - pisaliśmy w naszej zapowiedzi imprezy na stronie: "TYLKO U NAS! Znamy Jagodowe atrakcje".
To jednak nie wszystko, bowiem o 23:20 bawić się będziemy w rytmach Party Warriors Show, a od 20 minut po północy bawić nas będzie dyskoteka DJ TIGER-a i Qki’ego. Zakończenie zaplanowane zostało na godzinę drugą w nocy.