- Czy chcecie, aby Gmina Chocianów weszła w posiadanie tego stadionu? - zapytał Burmistrz Tomasz Kulczyński. Chodzi o obiekt, na którym od lat grają zawodnicy Stali Chocianów. Pomimo, że napis na pomniku sugeruje, jakoby właścicielem było Społeczeństwo Chocianowa, to boisko wraz z zabudowaniami nigdy nie trafiło w ręce Gminy Chocianów. Czy ten stan się zmieni?

Na przestrzeni ostatnich 45 lat nikt nie zadbał o to, aby teren stadionu był własnością mieszkańców, o czym pisaliśmy na naszym portalu w artykule "Chocianowski stadion wreszcie własnością Gminy?".

Przez ostatnie dekady to mieszkańcy, działacze sportowi, kibice i piłkarze dbali o ten teren. Gmina Chocianów także wielokrotnie dokładała do "interesu", aby majątek nie uległ zniszczeniu i aby rozwijać naszą drużynę. Teraz jest szansa na duże inwestycje, które posłużą kolejnym pokoleniom chocianowian - pisaliśmy wówczas.
Warto przypomnieć, że teren stadionu to obecnie własność nowych właścicieli upadłej Fabryki Urządzeń Mechanicznych CHOFUM, dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński wraz ze swoimi urzędnikami poczynił starania, aby obiekt, na którym grają obecnie piłkarze Klubu Sportowego "Stal" Chocianów powiększył majątek Gminy Chocianów.

Znacie ten cytat: "(…)Załoga Fabryki Automatów Tokarskich oddaje Społeczeństwu Chocianowa stadion sportowy wybudowany znacznym nakładem prac społecznych" Chocianów 22 lipca 1978 roku? To cytat z tablicy, który znajduje się na terenie prywatnego stadionu zwanego jedynie potocznie "miejskim" - przypomniał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - W cytacie tym, jest wiele nieprawdy ponieważ stadion wybudowany przez mieszkańców naszej Gminy nigdy de facto do gminy nie należał i… nadal nie należy! Jest własnością prywatną, wcześniej FUM a dzisiaj firmy, która zakupiła majątek Fum - wyjaśnił włodarz Chocianowa.
To wszystko powoduje, że nasza gmina nie posiada obecnie w Chocianowie własnego stadionu. Jak zauważył Burmistrz Tomasz Kulczyński, w poprzednich kadencjach nie zadbano o to, aby w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego było jakiekolwiek inne miejsce na budowę nowego stadionu, a nie jest to krótka procedura. Taki stan rzeczy niesie za sobą ryzyko, że prywatny właściciel w każdym momencie może np. zamknąć stadion i Klub Sportowy "Stal" Chocianów pozostałby bez miejsca do grania, a Chocianów bez pełnowymiarowego obiektu sportowego.

Dlatego zwracam się do Was drodzy mieszkańcy z ważnym pytaniem: Czy chcecie aby Gmina Chocianów weszła w posiadanie tego stadionu? Czy jest to dla was ważne drodzy Mieszkańcy- Kibice, Sympatycy, Piłkarze oraz Wszyscy, którzy przez lata oddali swój czas i serce dla naszej Stali Chocianów? Czy mam zrobić wszystko, żeby po 45 latach uregulować to wieloletnie zaniedbanie i aby Gmina Chocianów posiadała wreszcie swój własny miejski stadion? - zapytał mieszkańców włodarz naszej gminy, Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Swoją opinię wyrazić można w mediach społecznościowych, na portalu szefa chocianowskiego samorządu (kliknij link).

Proszę o Wasze sugestie do 24 lipca, tj. do przyszłego poniedziałku - poprosił Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Do momentu przygotowania tego artykułu, tj. w niespełna 48 godzin od publikacji informacji w mediach społecznościowych na apel włodarza odpowiedziało ponad 230 użytkowników portalu Facebook, z których wszyscy potwierdzili potrzebę odzyskania stadionu na własność do majątku Gminy Chocianów. Biorąc pod uwagę liczne komentarze, które znajdujemy w sieci, ten pomysł nie znajdzie swoich przeciwników.