Chocianów szykuje się na powrót po ponad 22 latach kolei. Z tego powodu zamknięte zostaną jutro wybrane ulice. Gdzie jutro lepiej wybrać się na piechotę?

To będzie wielki, historyczny dzień. Do Chocianowa po ponad 22 latach powróci transport kolejowy. Pociągiem przyjedzie także święty Mikołaj, który będzie rozdawał paczki najmłodszym. Uroczystości z pewnością przyciągną tłumy, dlatego konieczne jest zamknięcie wybranych ulic w pobliżu dworca PKP.

- Data 6 grudnia 2022 r. zapisze się w kartach historii naszej gminy. Będzie to dzień wyjątkowy i symboliczny, bo oprócz tego, że Chocianów odwiedzi Święty Mikołaj to do miasta zawita po raz pierwszy po 22 latach pociąg osobowy. Z tej okazji zorganizowana będzie uroczystość na terenie przy stacji PKP. Z uwagi na obchody zamknięta zostanie część ulicy Kolejowej i Wesołej - informuje Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów Patrycja Jugo. - W związku z powyższym proszę uprzejmie o nieparkowanie samochodów w tym dniu od godz. 8.00 do 17.00 na drodze w obu kierunkach od ulicy Kolejowej nr 30 (skrzyżowanie z ulicą Pocztową) do ulicy Wesołej nr 2a (skrzyżowanie z ulicą Spacerową), zgodnie z załączoną mapą. Jednocześnie przepraszam za utrudnienia i niedogodności w tym dniu - dodaje Sekretarz Jugo.
Poniżej publikujemy mapę z zaznaczonymi ulicami wyłączonymi jutro z ruchu.