Kolejny piłkarski weekend za nami, dlatego spoglądamy, jak drużyny z naszej gminy: Stal Chocianów, Victoria Parchów, Kryształ Chocianowiec, WTS Relaks Szklary Dolne, Arka Trzebnice poradziły sobie w tej kolejce.

Omawianie boiskowych emocji zaczniemy w Kłębanowicach, do których wybrali się zawodnicy Stali Chocianów na spotkanie 12. kolejki ligi okręgowej. Mecz rozpoczął się dobrze dla chocianowian, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Mimo dobrego otwarcia, do przerwy Stal dała sobie wbić dwie bramki i na przerwę schodziła przegrywając 1:2. Druga połowa również rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych Huberta Urbańskiego, którzy wykorzystując błąd obrońcy Zrywu doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach mecz był bardzo wyrównany a samą końcówkę spotkania podsumowali działacze Zrywu w swoich mediach społecznościowych.

- Wydawać się mogło, że mecz zakończy się remisem, gdy w końcówce spotkania po faulu w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny, który Dubo [Tomasz Dubowski - przyp. red.] zamienia w bramkę kompletując hat-tricka - czytamy.
Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Stal po tej kolejce zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce "stalówka" podejmie na własnym boisku Spartę Grębocice.

Zaglądamy na boiska B-klasy

O niedosycie w szeregach swojej ekipy piszą gracze Kuprytu 02 Sucha Górna, którzy wybrali się na mecz do Parchowa, gdzie ulegli z tamtejszą Victorią 3:2.

- Przegrywamy z drużyną Victorii Parchów na wyjeździe 2-3 (1-2). Dla drużyny należą się słowa pochwały, ponieważ ze stanu 0-2 doprowadziliśmy do wyniku 2-2 po dwóch karnych na Patryku Skawińskim. Gole z 11 metrów zdobył dwukrotnie Dawid Bielecki. Szkoda niewykorzystanych sytuacji bo mogliśmy pokusić się o prowadzenie w meczu, a tak zeszliśmy z boiska pokonani. Gratulacje dla drużyny Victorii za 3 punkty - komentują goście z Suchej Górnej.
Ostatecznie w tym spotkaniu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przesunęli zawodnicy z Parchowa i to oni dopisują do swojego konta kolejne 3 punkty, co przekłada się na 5. miejsce w tabeli. Swoją fantastyczną dyspozycję kontynuuje Arka Trzebnice. Tym razem podopieczni Zbigniewa Grzybowskiego podejmowali ostatni w tabeli LZS Nowa Wieś Lubińska.

- Licznie zgromadzeni kibice kolejny raz obejrzeli grad bramek, a ozdobą spotkania było trafienie Daniela Pilichowskiego z blisko 40 metrów - piszą o tym meczu działacze piłkarscy z Trzebnic.
Mecz zakończył się wynikiem 12:1, dzięki czemu Arka umocniła się na fotelu lidera rozgrywek. Na remis zagrał za to Kryształ Chocianowiec. W spotkaniu z KS Kłobuczyn padł wynik 2:2, a bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Najdek i Karol Nowicki. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie pomiędzy Stalą II Chocianów, a Relaksem Szklary Dolne.