Od dłuższego czasu punkty karne za wykroczenia w ruchu drogowym poza Komendą Powiatową Policji w Polkowicach można sprawdzić także przez Internet. Usługa weszła w życie już 4 i pół roku temu, dokładnie w kwietniu 2017 roku. Wszystkim kierowcom w kilku słowach polkowicka policja przypomina, w jaki sposób można z niej skorzystać.

Przede wszystkim, każdy, kto chce sprawdzić ilość punktów karnych uzyskanych za popełnienie wykroczeń w ruchu drogowym, może to zrobić w sposób tradycyjny przychodząc z dowodem osobistym do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przy ul. Legnickiej 15.

- Od dłuższego czasu istnieje jednak możliwość uzyskania aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego przez Internet – za pomocą usługi sytemu CEPiK 2.0 - przypomina młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Wystarczy stworzyć profil zaufany, który pozwoli potwierdzić naszą tożsamość - dodaje Rybikowski.
Instrukcja jak to zrobić jest dostępna na stronie internetowej: https://obywatel.gov.pl./zaloz-profil-zaufany#scenariusz-przez-internet. Punkty karne sprawdzimy natomiast poprzez stronę: https://obywatel.gov.pl./kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet. Usługa jest całkowicie bezpłatna.