Jak zauważyli pracownicy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego w ostatnim czasie stan porządkowy osiedlowych PSZOK-ów uległ pogorszeniu w wielu miejscach naszego powiatu. Właśnie dlatego w mediach społecznościowych przedstawili sposoby na uniknięcie "wysypywania się śmieci" z pojemników.

Niektóre Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych są stale zaśmiecane i to na dużą skalę, niestety także w naszej gminie. Jak tego uniknąć? Sposobów jest wiele, a kilkoma z nich postanowili podzielić się pracownicy ZGZM. Najważniejsze, że do tych zasad musimy dostosować się wszyscy.

- Pamiętajcie, aby wszystkie swoje odpady zawsze umieszczać w kontenerach. Jeśli są chwilowo przepełnione to dzwońcie pod nr: 76 847 91 30 do Polkowickiej Doliny Recyklingu - poinformowali pracownicy ZGZM w mediach społecznościowych.
Kontenery mają specjalnie przygotowaną wielkość otworów, do których należy wyrzucać śmieci. Wszystko po to, aby nie wyrzucać "powietrza". W tym celu należy zgniatać kartony, puszki i butelki, co z kolei przekłada się na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pojemnikach.

- Warto się do tego przyłożyć, bo jak wiadomo im więcej odbiorów i zanieczyszczeń tym większy koszt - zauważają pracownicy ZGZM. - Zgniatajmy i oszczędzajmy! - dodają.
Poniżej prezentujemy kilka porad opublikowanych przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego w mediach społecznościowych.