Kocia mama, jak nazywa się w naszym regionie Annę Ostrowską, prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie kotów chorych na panleukopenię. Do końca zbiórki został tylko tydzień, a do tej pory udało się zebrać już ponad połowę niezbędnych środków.

Choroba znana jako koci tyfus jest zakaźnym zapaleniem jelit. Jest to wysoce zaraźliwa, wirusowa przypadłość wszystkich kotowatych. Lekarstwem niezbędnym do pomocy zwierzętom jest bardzo droga surowica. 

- Zrzutka stoi w miejscu. Kochani pomóżcie - zwraca się z apelem organizatorka zbiórki na popularnej stronie "Chocianowskie Koty i Psy" na jednym z portali społecznościowych. - Kochani jestem zadłużona na ponad 4.000 złotych u weterynarzy za surowice. Bez was sobie nie poradzę - dodaje Ostrowska.
Jak się dowiadujemy z wpisu, udało się uratować 10 kotków. Koty dostawały antybiotyk, kroplówki i surowicę. Teraz zostały faktury do zapłaty. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl, na którym aktualnie zebrano już 1709 złotych.

- Kochani, doszła jeszcze jedna faktura za leczenie naszych kotów w Szprotawie. Trzeba było z nimi jeździć do Szprotawy do weterynarza, więc dochodzą pieniądze na paliwo. Muszę zapłacić za surowicę 2000 złotych - wymienia poniesione koszty kocia mama i dodaje - pomagając przy tym wirusie bezdomnym kociakom straciłam również swoją, półtoraroczną kotkę Panterkę - ubolewa.
W Internecie dostępna jest także specjalna grupa, na której można wziąć udział w licytacjach. Za drobne sumy można nabyć książki, perfumy i różne gadżety. Są także droższe rzeczy, jak na przykład podkaszarka podarowana przez Pawła Bujaka.

Pani Ania o złotym serduchu dba o zwierzęta w Naszym otoczeniu nie od dziś. Przez ostatnie choroby kocięta potrzebowały dużo surowicy i szczepień - poinformował Paweł Bujak - Może są osoby wśród Nas, które chciałyby pomóc biorąc udział w licytacjach, przekazując fanty do nich lub wpłacając dowolną kwotę, aby Pani Ania miała możliwość nieść pomoc dalej - zachęca radny Paweł Bujak.
Wiadomości o zwierzętach można znaleźć na stronie: Chocianowskie Koty i Psy, na Facebook-u dostępne są licytacje dla zwierzaków, a zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka.pl. Serdecznie zapraszamy do wsparcia.
[KN]