"Żabice kumają jak to się robi". Chodzi oczywiście o udaną promocję miejscowości położonej w Gminie Chocianów. W ciągu ostatniego tygodnia za sprawą zaangażowania radnego, a zarazem sołtysa Żabic, Pawła Bujaka o naszej gminie usłyszeli widzowie zarówno telewizji TVN, jak i TVP.

"Mieszkańcy Żabic na Dolnym Śląsku są bardzo dumni ze swojej wsi, starają się nawiązywać do nazwy miejscowości na wiele sposobów. Teraz marzą by dowiedziała się o nich cała Polska" - zapowiedziała 14 kwietnia w środowym wydaniu Teleexpresu Beata Chmielowska-Olech, materiał przygotowany przez Annę Liszewską. To jednak nie jedyna okazja do pogratulowania, bowiem w ubiegły piątek, 9 kwietnia o Żabicach mogli usłyszeć także telewidzowie programu "Miłe Wieści" nadawanego między innymi na kanale TVN oraz TVN7.

Wszystko wskazuje na to, że sołtys Żabic, a zarazem Radny Rady Miejskiej w Chocianowie Paweł Bujak wie, co to skuteczna promocja naszej gminy. W obu ogólnopolskich stacjach zaprezentowano materiały przygotowane przez reporterów Chocianow.tv. Zapraszamy do obejrzenia wideo poniżej.