Od pierwszego października miłośnicy kawy i słodkości świętują pierwsze urodziny chocianowskiej kawiarni Lupus położonej w samym sercu naszej gminy. Ciekawe atrakcje czekają na mieszkańców Chocianowa także w najbliższy weekend. Do udziału w imprezie zachęca także lokalna telewizja internetowa Chocianow.tv.

Wśród atrakcji były już spotkania z Krystianem Stempek (Permakultura Chocianów), Anią Jasińską (instruktorką jogi) i Justyną Halama (ceramika Naturalica). Anię i Justynę będziecie mogli już niebawem spotkać na zajęciach w Regionalnym Centrum Kultury. Dzisiaj, czwartek 8 października w planie dzień z grami planszowymi i karcianymi. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem właścicielka kawiarni, Agata Wilk przygotowała także obchody na najbliższy weekend.

- 9 października, w piątek będzie okazja poznać osobę, która przez cały rok wypalała dla nas kawę, to będzie Paweł Żyłka z palarni Blend - mówi Agata Wilk, właścicielka kawiarni Lupus. - 10 października nasz ogródek zamieni się w taką inscenizację średniowieczną. Chcemy pokazać osoby, które są prywatnie pasjonatami historii. To będzie Szymon Apel. Razem z przyjaciółmi pokaże rynsztunek średniowieczny oraz rzadkie instrumenty etniczne - dodaje organizatorka obchodów.
Pomysł imprezy spodobał się także władzom naszej gminy. Urzędnicy pracujący dla burmistrza Tomasza Kulczyńskiego postanowili włączyć się w działania, które ściągną do Chocianowa m.in. miłośników motoryzacji z całego regionu. Jak się dowiedzieliśmy oprócz wystawy motorów będą także dmuchańce dla najmłodszych.

- W niedzielę będzie przedstawiona mała lokalna firma MotoKangur z Parchowa. Dzięki uprzejmości urzędu będą rozłożone dmuchańce i atrakcje dla dzieci. W tym miejscu chciałabym zarówno Panu Burmistrzowi, jak i wszystkim pracownikom urzędu za pomoc w organizacji tego wydarzenia - zaprasza Agata Wilk, właścicielka kawiarni Lupus. - Fanów motoryzacji zapraszamy na Rynek. Będzie można wjechać, zaparkować motor, także myślę, że to będzie fantastyczna okazja, żeby razem spędzić niedzielę - zachęca organizatorka wydarzenia, Agata Wilk.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
[KN]