W ubiegły wtorek informowaliśmy Państwa, że od przyszłego tygodnia do Polkowic autobusem nie pojedziemy. Dziś decyzję o wstrzymaniu komunikacji miejskiej z Powiatu Lubińskiego podjęli urzędnicy Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Chocianowa.

Jeszcze jutro autobusami Lubińskich Przewozów Pasażerskich pojedziemy tak jak w ferie, czyli zgodnie z rozkładem, który obowiązuje od początku tego tygodnia. O zmianie kursowania autobusów związanej z epidemią koronawirusa pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Dziś decyzję o wstrzymaniu Lubińskich Przewozów Pasażerskich podjęli urzędnicy tutejszego ratusza. Oznacza to, że od soboty, 21 marca nie pojedziemy autobusami linii 111, 121, 131. Z kolei od poniedziałku przestaną kursować autobusy na trasie Chocianów - Polkowice linii nr 25 zarządzaną przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach.

Jestem ostatnią osobą w naszej gminie, która byłaby skłonna zabrać mieszkańcom autobusy, bo to przecież spełnienie mojej najważniejszej obietnicy wyborczej, ale zdrowie i bezpieczeństwo stawiam na pierwszym miejscu. Komunikacja do Chocianowa wróci, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna się unormuje i nie będzie już takiego zagrożenia - podkreśla Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Komunikacja pasażerska zostaje tym samym wstrzymana do odwołania. Wiadomo jedynie, że ograniczenie ma ścisły związek z rozwojem koronawirusa, którego przypadki odnotowuje się coraz bliżej naszej gminy. W naszym województwie jeszcze wczoraj wieczorem było 40 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS-CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe. Dziś wiadomo już, że COVID-19 przywędrował także do naszego powiatu.
[KN]