Lokalne portale donoszą o drugim (po Legnicy) przypadku koronawirusa w Zagłębiu Miedziowym. Zarażonym jest jeden z pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń, należącego do grupy kapitałowej KGHM. Sprawdzamy publikowane informacje.

Zarówno portal Miedziowe.pl, jak Regionfan.pl donoszą o Pracowniku PeBeKi zarażonym koronawirusem. Oba portale powołują się na komunikat prasowy KGHM: "W związku z sytuacją nie ma zagrożenia zaburzenia jakichkolwiek procesów produkcyjnych. Procedury obowiązujące w firmie a wprowadzone w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce zadziałały prawidłowo. Wszystkie czynności są zgodne z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego".

Portal Miedziowe.pl podaje, że ten przypadek "to pierwszy w powiecie lubińskim". Te informacje dementuje jednak portal Regionfan.pl pisząc, że KGHM "nie informuje też, gdzie mieszka zakażony pracownik. Nie jest mieszkańcem powiatu lubińskiego, co potwierdził właśnie starosta Adam Myrda". Nam udało się dotrzeć do informacji blisko źródła, które udziela nam szczegółowych danych i zastrzega anonimowość. Potwierdza jednak, że pracownik PeBeKi jest mieszkańcem naszego powiatu.

Jak zauważa portal Regionfan.pl "załoga może też uzyskiwać dodatkowe informacje na infolinii 887 843 612 lub wysyłając pytania na adres pytaniaHR@kghm.com". Nadal nie ma informacji o tym, aby którykolwiek z mieszkańców naszej gminy był zarażony, niemniej aktualne pozostają apele o pozostanie w domu i unikanie kontaktów, kiedy nie są one absolutnie konieczne. Do tematu z pewnością powrócimy.
[KN]