Koronawirus nie odpuszcza. Aktualnie jeden z mieszkańców naszego powiatu jest hospitalizowany, 28 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym, zaś 322 osoby są na kwarantannie, z czego 43 to mieszkańcy naszej gminy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebnicach poinformowała dzisiaj o godzinie 9:44, że u jednego z rodziców jej wychowanków dziś rano Sanepid w Polkowicach potwierdził pozytywny wynik choroby wywołanej zakażeniem wirusem SARS-COV-2.

- U dzieci nie potwierdzono zakażenia, ale zostały one objęte kwarantanną - informuje Helena Kozińska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach. - Od dziś w szkole obowiązują maseczki na tzw. wspólnej przestrzeni, zobowiązano wszystkich uczniów i pracowników do częstego mycia rąk i dezynfekcji oraz zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach i dystansu społecznego - dodaje dyrektor.
Tych informacji nie potwierdza jednak Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Polkowicach, której notatka prasowa z godziny 10:11 ograniczyła się w tym temacie do stwierdzenia, że "dziś brak nowych przypadków zarażenia". Pracownicy PSSE zauważają jednak, że "ilość osób na kwarantannie (...) wciąż jest duża". Łącznie jest to aż 266 osób w Polkowicach i 43 w naszej gminie, 5 w Przemkowie, po 3 w Radwanicach i Grębocicach oraz 2 w Gaworzycach. Doniesień nie potwierdza także informacja prasowa Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z godziny 10:30.

Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: oleśnickiego, jaworskiego, oławskiego, złotoryjskiego, wałbrzyskiego, lubińskiego, dzierżoniowskiego, wrocławskiego, lubańskiego, trzebnickiego, ząbkowickiego i milickiego - informuje Biuro Prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zarażony jest pracownikiem Zakładów Górniczych Lubin, także jest wielce prawdopodobne, że zarażony został zakwalifikowany do statystyk mieszkańców powiatu lubińskiego.
[KN]