W obliczu epidemii koronawirusa i wynikających z niej ograniczeń, Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie przeniosło swoje zajęcia do Internetu. Nowością są zajęcia plastyczno-techniczne pn. "Kreatywnie i aktywnie" publikowane w mediach społecznościowych.

Na stronie Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie na portalu społecznościowych Facebook przed świętami pojawiła się seria "Kreatywnie i aktywnie". To propozycja, jak w domu i kreatywnie spędzić czas z naszymi pociechami.

- Główną platformą, dzięki której komunikujemy się z naszymi odbiorcami stał się Facebook. Na naszej stronie zamieszczamy codziennie filmiki instruktażowe, które krok po kroku pokazują jak wykonać ciekawą pracę plastyczną - informują pracownicy. - Jesteśmy aktywni i staramy się proponować odbiorcom zajęcia, w których mogą wziąć udział bez wychodzenia z domu - dodają pracownicy RCK.
Przed świętami widzowie mogli trafić na nagrania, dzięki którym łatwiej zrobić: papierowego zajączka, Kurczaczka w pisance, Doniczkowe króliczki i kolorowe pisanki. Wczoraj pojawiło się nowe nagranie: tulipany widelcem malowane, dlatego kolejnego spodziewamy się już dzisiaj po godzinie 17:30.

- Pomysłów na kolejne nagrania jest bardzo dużo. Być może znajdzie się też coś dla młodzieży i dorosłych. Nie chcę zdradzać tematów kolejnych zajęć, ale śledząc nasz profil wkrótce każdy się dowie - tajemniczo zachęca Barbara Kalicińska, instruktor zajęć.
Na najaktywniejszych uczestników zajęć czekają upominki, które zostaną przekazane po zakończeniu akcji. Wystarczy, że w komentarzu pod nagraniem dodamy zdjęcie wykonanej pracy.