Wakacyjny konkurs pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego przeznaczony dla młodzieży i dorosłych zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Chocianów. Wszystko, aby promować czytelnictwo.

Promocja czytelnictwa to niełatwe zadanie, nawet w czasach, kiedy książki są dostępne nawet w formie ebooków i audiobooków. Z tym zadaniem zdają się nie mieć jednak problemów pracownicy chocianowskiej biblioteki, którzy zapraszają młodzież i dorosłych do udziału w konkursie pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

- Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Chocianowie serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Z książką na WAKACJACH" pod patronatem pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego - czytamy na stronie tutejszej biblioteki w mediach społecznościowych.
Celem konkursu jest m.in. rozwijanie umiejętności fotograficznych, rozbudzenie wyobraźni wśród młodzieży i dorosłych, popularyzacja czytelnictwa, zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa, a także pokazanie, że książki w formie papierowej czy elektronicznej można zabierać ze sobą wszędzie. Co dokładnie trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

- Wystarczy zrobić zdjęcie z książką w ciekawym miejscu i przesłać je do nas - dodają pracownicy biblioteki.
Zdjęcie zawierające w nazwie imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz miejsce wykonania (ogólnikowo) wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (skan, zdjęcie) należy wysłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: sekretariat@biblioteka-chocianow.pl w terminie do końca wakacji, czyli wtorku, 31 sierpnia. Konkurs przeznaczony jest do osób, które ukończyły 16. rok życia. Szczegóły na stronie biblioteki (kliknij link).