- Łemkowskie Lato po raz kolejny zagościło w Trzmielowie, w gminie Chocianów - przekazali dziennikarze chocianow.tv. Jak zauważyli w swoim reportażu, który obejrzycie również pod naszym artykułem, także tym razem okazało się cudowną prezentacją kultury łemkowskiej. Wszystko za sprawą udanej współpracy proboszcza Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie księdza Bogdana Repeły z Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów Tomaszem Kulczyńskim i sołtys Trzmielowa Marią Kuzemczak.

To niewątpliwie wspaniała promocja naszej gminy, która na swoich ziemiach od lat gości uczestników tego wydarzenia, bowiem ci zjeżdżają do nas z całego regionu. Całość udało się zorganizować na terenach zielonych nieopodal budowanej właśnie Świetlicy Wiejskiej w Trzmielowie, która jest realizacją obietnicy włodarza gminy Tomasza Kulczyńskiego.

- Impreza, która zagościła na naszych terenach w sobotę, 10 czerwca 2023 roku była już czternastą edycją Łemkowskiego Lata. Całość tradycyjnie rozpoczęła się od wspólnej modlitwy pod przewodnictwem księdza proboszcza Bogdana Repeły, który w ubiegłym roku wyróżniony został tytułem Zasłużonego dla Gminy Chocianów. Na scenie w tym roku usłyszeliśmy nie tylko lokalne, ale także regionalne zespoły, które w swoim repertuarze posiadają łemkowską muzykę, w rytm której obecni na festiwalu uczestnicy dali się porwać do tańca - poinformowali w swoim materiale dziennikarze chocianow.tv. - Nie mogło zabraknąć dmuchańców, gier i zabaw dla dzieci, a także stoisk ze wspaniałym rękodziełem i dewocjonaliami oraz przepysznej grochówki i kiełbasek, które uczestnikom wydarzenia serwował Burmistrz Tomasz Kulczyński. Wszystko możliwe było także dzięki zaangażowaniu parafian, mieszkańców Trzmielowa oraz pracowników chocianowskiego magistratu i Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie. Warto wspomnieć, że tę imprezę docenia także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wsparło inicjatywę finansowo - dodali reporterzy chocianow.tv.
Poniżej publikujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia, a nieco wyżej, tuż pod tekstem materiał filmowy lokalnej telewizji. Aby na bieżąco śledzić wszystkie jej publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.