Co prawda nie ogłoszono żadnego konkursu, ale mieszkańcy Trzebnic i tak (choć o tym nie wiedząc) podjęli rywalizację. Bogdan Jaszowski wraz z pracownicami Regionalnego Centrum Kultury zrobił palmę na około 8 metrów, zaś Marek Dąbal wraz z Józefem Gibkiem wykonali palmę na 12,5 metra. Obie mieszkańcy mogą podziwiać na terenie naszej gminy.

Palma wykonana przez Bogdana Jaszowskiego i pracownice RCK-u stanęła na Placu Wolności i towarzyszyła Jarmarkowi Wielkanocnemu, co możecie podziwiać także w naszej galerii zdjęć (czytaj: "Jarmark Wielkanocny 2024"). Z kolei palmę, którą postawił na swoim podwórku wykonał inny mieszkaniec Trzebnic, Marek Dąbal, któremu w pracy pomagał kolega, Józef Gibek.

- Przy mocowaniu palmy uczestniczyły cztery osoby. Palme stabilizuje osiem lin na dwóch poziomach. Rdzeniem palmy jest maszt składany z elementów - do ozdoby wykorzystano naturalne elementy, jak wierzba, laurowiśnia, bukszpan, trzcina itp. Ponadto na palmie są również ozdoby robione ręcznie i z tworzywa sztucznego. Do podświetlenia palmy wykorzystałem oświetlenie z Bożonarodzeniowego Miasteczka - przekazał nam Marek Dąbal, współtwórca największej palmy w gminie.
Palma, która stoi w Trzebnicach ma wysokość 12,5 metra, a jej wykonanie zajęło łącznie dwa dni.