Dużym zainteresowaniem cieszyło się dzisiejsze spotkanie mieszkańców naszej gminy z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy w Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie pomagali zakładać konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Możliwe, że to nie ostatnia w tym roku akcja "mobilnego punktu" ZUS.

W tym roku obsługę programu "Dobry Start" skierowanego do rodziców uczniów prowadzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. Każdy kto złoży wniosek online otrzyma 300 złotych na wyprawkę dla swojego dziecka. Pisaliśmy o tym m.in. w naszych artykułach: "Twoje dziecko się uczy? Zgarnij 300 złotych" oraz "Jak zyskać 300 złotych w ramach Dobrego Startu? Pracownicy ZUS wytłumaczą".

Dla kogo 300 złotych?

W ramach programu rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku, który można złożyć do 30 listopada, wyłącznie drogą elektroniczną: na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

Mobilny ZUS w Chocianowie

Dzisiaj, 14 lipca od godziny 9:00 pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otworzyli w Regionalnym Centrum Kultury "mobilny punkt wsparcia". Do godziny 13:00 przyjmowali mieszkańców, którzy chcieli założyć sobie konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. To właśnie tam należy złożyć wnioski o tzw. 300+.

Urzędnicy ZUS-u przekazali m.in. instruktaż na temat warunków ubiegania się wspomniane o świadczenie. Za pośrednictwem PUE ZUS można jednak załatwić więcej spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, dlatego pracownicy ZUS nie wykluczają kolejnego takiego spotkania w naszej gminie.

- Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców - podpowiadają obecne dzisiaj w RCK-u pracownice ZUS.