Nowe oznakowanie poziome, bo tak nazywają się linie na drodze oddzielające pasy ruchu, a także przejścia dla pieszych, powstały w ostatnich dniach w Chocianowie. Łącznie 33 nowe zebry pomogą pieszym bezpieczniej przejść na drugą stronę ulicy.

Wykonanie oznakowania poziomego wraz z zakupem i montażem znaków drogowych na terenie miasta Chocianów to zadanie, którego podjęła się firma ADMAL z Czerwieńska. W jego ramach było m.in. malowanie przejść dla pieszych, miejsc postojowych przed budynkiem Komisariatu Policji, malowanie linii na ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego, a także montaż znaków pionowych.

Nowe linie uwzględniły m.in. przeniesienie przystanku autobusowego na ul. Pileckiego, o którym pisaliśmy w naszym artykule: "Przystanek przeniesiony, będzie bezpieczniej", a także przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach ulicy Lipowej z Pocztową (3 przejścia), 1 Maja (3 przejścia), Polną (3 przejścia) i Wesołą (2 przejścia), na ulicy Wesołej na przeciwko sklepu Carrefour, na ulicy Kolonialnej nieopodal szkoły (2 przejścia), na ulicy Szkolnej (od Gimnazjum), wzdłuż ul. Pileckiego (7 przejść), ulicy fabrycznej (4 przejścia), na skrzyżowaniach ul. Kolejowej z Głogowską (2 przejścia), na skrzyżowaniu ulicy Pocztowej z Kolejową (3 przejścia) oraz także na ulicy Pocztowej przy wyjeździe na ulicę Trzebnicką, a także na ulicy Środkowej za przedszkolem.