Jeszcze tylko przez dwa dni mogą wpłacać wadium zainteresowani zakupem działki w Leśnym Zakątku. Termin na decyzję o wzięciu udziału w przetargu mija w najbliższy czwartek, 18 lutego.

Leśny Zakątek to nazwa zarezerwowana dla nowego osiedla domków jednorodzinnych. Przypomnijmy, że Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński podczas kampanii obiecał sprzedaż działek za 50% ceny dla beneficjentów programu 500+, a już jako Burmistrz postanowił rozszerzyć tę obietnicę, dlatego zaprezentował pomysł na nowe osiedle mieszkaniowe w urokliwej części Chocianowa dla wszystkich.

- Ta lokalizacja cieszy się ogromną popularnością, bowiem z 21 przygotowanych do sprzedaży, 18 działek znalazło nowych właścicieli jeszcze w ubiegłym roku - przypomina Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Teraz przyszedł czas na sprzedaż ostatnich trzech działek. Czas na wpłatę wadium mija w czwartek, 18 lutego 2021 roku - dodaje urzędnik.
Do nabycia zostały trzy działki:
  • 82/5 o powierzchni 0,1094 ha, cena wywoławcza: 48.026,80 PLN (czterdzieści osiem tysięcy dwadzieścia sześć złotych 80/100) w tym 23% VAT,
  • 84/3 o powierzchni 0,1146 ha, cena wywoławcza: 47.805,40 PLN (czterdzieści siedem tysięcy osiemset pięć złotych 40/100) w tym 23% VAT,
  • 84/4 o powierzchni 0,1207 ha, cena wywoławcza: 47.707,00 PLN (czterdzieści siedem tysięcy siedemset siedem złotych 00/100) w tym 23% VAT.

- W przetargu mogą uczestniczyć wszystkie osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą w PLN na rachunek bankowy Gminy Chocianów nr 05 1610 0048 2000 0589 1321 0014 w SGB-Bank S.A. Oddział w Przemkowie do dnia 18 lutego 2021 roku (włącznie) wadium w kwocie 4.000,00 PLN (słownie: cztery tysiące złotych). Za termin wpłaty wadium w formie przelewu uznaje się dzień wpływu na konto Gminy. Przy wpłacie wadium należy podać nr działki - tłumaczy Wan.
Nowe osiedle będzie zlokalizowane wśród zieleni, głównie świerków, w malowniczej scenerii, oddalone od zgiełku, w tak potrzebnej ciszy i spokoju. Atutem działek ma być bliskość do popularnych tras rowerowych prowadzących bezpośrednio do Borów Dolnośląskich. Wybudowana i oświetlona przez gminę została także droga dojazdowa, przy której dostępne będą wszystkie media: elektryka, gaz, woda i kanalizacja. Każdy z nowych nabywców będzie mógł sam zdecydować jakie drzewa pozostawi na swojej działce.

Wykonają dojazd do Leśnego Zakątka

Działki powstaną także dzięki zakończeniu realizacji pierwszej w tej kadencji drogowej inwestycji wzdłuż ulic Środkowej, Jagodowej oraz Szprotawskiej. O tej, w większości finansowanej ze środków zewnętrznych, inwestycji pisaliśmy w maju 2020 roku w artykule "Kolejne dofinansowanie na drogi". Teraz przyszedł czas na umożliwienie dojazdu do swoich działek nabywcom gruntów położonych od strony lasu. W tym celu Urząd Miasta i Gminy Chocianów zamówił "wykonanie dojazdu do Leśnego Zakątka w Chocianowie".

- Zleciliśmy między innymi wycinkę i karczowanie drzew i krzaków na całej szerokości wyznaczonego pasa dojazdowego, a także utwardzenie go - informuje Krystian Wan z chocianowskiego magistratu. - Czas na realizację tego zadania wykonawca ma do pierwszej połowy kwietnia - dodaje Wan.
Jak się dowiedzieliśmy wykonany ma zostać także dojazd od ulicy Środkowej na odcinku 80 metrów. Pozwoli to uniknąć zniszczeń nowych nawierzchni ulic Szprotawskiej, Środkowej i Jagodowej.

To nie jedyna lokalizacja do kupienia

Oprócz działek budowlanych do kupienia jest także lokal położony przy ulicy 3 Maja 2. Chodzi o budynek pomiędzy przychodnią Medicus a przyszłym Centrum Obsługi Administracyjnej. Do zagospodarowania jest blisko 86 metrów kwadratowych pomieszczeń biurowych w jednokondygnacyjnym budynku. Są to 3 pomieszczenia, 2 korytarze, 2 łazienki z WC oraz kuchnia. Inwestorzy znajdą tutaj także instalacje elektryczną, wodociągową, kanalizację oraz ogrzewanie gazowe. Ściany i sufit wewnętrzne są otynkowane i pomalowane, na podłodze położone są panele podłogowe. Cena wywoławcza tej nieruchomości to 125 tysięcy złotych.

W tym przetargu również mogą uczestniczyć wszystkie osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą w PLN na rachunek bankowy Gminy Chocianów nr 05 1610 0048 2000 0589 1321 0014 w SGB-Bank S.A. Oddział w Przemkowie do dnia 18 lutego 2021 roku (włącznie) wadium w kwocie: 25.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych). Za termin wpłaty wadium w formie przelewu uznaje się dzień wpływu na konto Gminy jak wyżej. Przy wpłacie wadium należy podać nazwę: "budynek usługowy na ul. 3 Maja 2".
[KN]