Już dziś o godzinie 17:00 rozpocznie się inauguracyjne spotkanie 2 Ligi Futsalu, w której występuje Madness Chocianów. Drużynę prowadzoną przez Roberta Franeckiego w pierwszej kolejce czeka spore wyzwanie, ponieważ do Chocianowa przyjedzie debiutant BKKP Gminy Kobierzyce.

Zespół z Kobierzyc bardzo ambitnie podchodzi do startu w lidze futsalu, mając aspirację zdecydowanie wyższe niż obecny szczebel rozgrywkowy. Świadczyć może o tym przede wszystkim forma prawna, jaką zawiązano przy tworzeniu podmiotu. W Kobierzycach postanowiono założyć spółkę, która w ciągu kilku lat ma wywalczyć awans do futsalowej Ekstraklasy. Wydaje się, że to właśnie zespół z Kobierzyc oraz Śląsk Wrocław będą toczyły walkę o awans do 1 Ligi.

Madness w tym zestawieniu jest nieco niżej, ale wszyscy pamiętamy fantastyczny sezon przed dwoma laty, gdy chocianowianie byli o krok od awansu. Od tamtego czasu zaszły jednak spore zmiany, bo do Górnika Polkowice przeniósł się trener Grzegorz Nowak oraz najlepszy zawodnik Madness - Marcel Wolan. Futsal jednak jest sportem mocno nieprzewidywalnym, więc wszystko może się zdarzyć.

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 17, a zobaczą go Państwo na żywo dzięki ChocianowTV.
[KN]