Potwierdzają się doniesienia o pierwszej śmiertelnej ofierze zarażonej koronawirusem w naszym powiecie. Jest nią 76-letnia mieszkanka Grębocic.

Tę smutną informację potwierdziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, a tuż potem Starostwo Powiatowe w Polkowicach na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych.

- Dzisiejszy dzień nie przynosi optymistycznych wiadomości dla naszego powiatu. Jedna z zarażonych osób niestety zmarła. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Mamy także nowy przypadek wykrycia wirusa, tym razem w Gminie Polkowice - informują służby prasowe Starosty - Apelujemy do Was o pozostanie w domach, pamiętajmy, że izolacja i przestrzegania zasad higieny to bardzo ważne, podstawowe zasady, które możemy stosować. Chrońmy siebie i swoich bliskich - czytamy w apelu.

Aktualnie na kwarantannie w naszym powiecie przebywa 198 osób, a w nadzorze epidemiologicznym są 32 osoby. Nie ma aktualnie osób, które są hospitalizowane w związku z podejrzeniem zachorowania na COVID-19, a dotychczas potwierdzono koronawirusa u dwóch osób naszego powiatu. Pochodzą z gminy Grębocice i gminy Polkowice.

W naszym mieście objętych ścisłą izolacją jest obecnie (stan na godzinę 12:23) 49 mieszkańców gminy Chocianów. Tendencja jest spadkowa, bowiem to o 9 osób mniej niż wczoraj. Do tego tematu będziemy z pewnością wracać jeszcze niejednokrotnie.
[KN]